بازنشستگی آقای وارنر باور (Werner Baue) مدیر ارشد فناوری و جانشینی استفان کاتسیکاس (Stefan Catsicas)

بازگشتجوان 14, 2013

وارنر باور، نائب رئيس هيئت اجرايي و مدير ارشد فناوري نستله، بعد از 23 سال كار برجسته و طولاني در نستله، در 31 آگوست 2013 بازنشست خواهد شد. هيئت مدیره براي جانشيني وارنر باور، استفان كاتسيكاس را انتخاب كرده است كه در حال حاضر ریاست و معاونت اجرایی دانشكده علوم و فناوري "دانشگاه كينگ عبدالله" عربستان سعودي را بر عهده دارد؛ استفان از اول سپتامبر 2013 در پست جدید مشغول به كار خواهد شد.

استفان كاتسيكاس كه يك شهروند سوئيسي ايتاليايي و يوناني تبار است، داراي مدرك دكتراي علوم طبيعي از دانشگاه لوزان (Lausanne) می باشد و تحصيلات تخصصی و فوق دكتراي خود را در مؤسسه ی تحقيقاتي اسكريپس (Scripps) در شهر "سن ديگو" ايالات متحده آمريكا به اتمام رسانده است. او حرفه ی كاري خود را در شركت دارويي گلاكسو (Glaxo) در شهر "ژنو" به عنوان رئيس زيست شناسي اعصاب در بخش انستیتو زيست شناسي مولكولي آن شركت آغاز كرد ولی به عنوان استاد و رئيس مؤسسه ی زيست شناسي سلولي دانشگاه لوزان و بعد از آن به عنوان معاون تحقيقات و استاد مهندسي بافت سلولي در مؤسسه ی فناوري فدرال سوئيس در لوزان به فعاليت هایش ادامه داد. او در سال 2005 مجموعه اي خصوصي از شركت هاي فناوري زيستي را بنيان گذاري كرد و در سال 2011 به عنوان رئیس و معاون اجرايي دانشكده ی علوم و فناوري "دانشگاه كينگ عبدالله" به دانشگاه بازگشت. استفان كاتسيكاس سوابق درخشانی هم از نظر تجاري و هم از نظر دانشگاهي در تحقيقات و توسعه دارد.

پاول بولكه، مدير عامل نستله می گوید: «وارنر باور به مدت بیش از بیست سال بخش "تحقيق و توسعه" ی نستله را گسترش داد و براي ابتکارات ونوآوری ها در زمینه ی تغذيه، سلامتي و تندرستي زير بناي علمي ایجاد کرد و شبكه ی تحقيق و توسعه ی جهاني را پایه گذاری نمود. او همچنین در هموار كردن راه براي فعاليت هاي آتی ما در زمينه ی علم سلامت، نقش كليدي داشته است. من مطمئن هستم استفان كاتسيكاس نيز این توسعه و پیشروی های علمي را با قوت بیشتری ادامه خواهد داد. استفان كاتسيكاس با مجموعه تجارب مختلفش در حوزه ی دانشگاه، نوآوري و تجارت آزاد، ‌صلاحيت ارتقا و تقويت توانايي هاي تحقيق و توسعه ي بي نظير ما و رساندن آنها به يك سطح جديد از دستاوردها را دارد.