نستله از فعالیت های روز جهاني محيط زيست براي جلوگيري از اتلاف غذا، حمايت مي كند

جوان 4, 2013

نستله با شركت در این حرکت جهانی که با شعار «بیاندیش، بخور،‌ صرفه جویی كن» به منظور جلوگيري از اتلاف و از بین رفتن غذا طرح شده، روز جهاني محيط زيست را جشن مي گيرد.

اين كمپين كه به واسطه ی "طرح محيط زيست سازمان ملل"، ‌"تشکیلات غذا و كشاورزي سازمان ملل" (FAO) و "سازمان بازيافت" (WRAP)، راه اندازي شده است، به منظور تشويق مردم برای آگاهي بيشتر، از تأثير انتخاب هاي غذايي خود بر محيط زيست و اختيار دادن به آنها براي اتخاذ تصميمات آگاهانه، ‌طراحي شده است.

طبق اظهارات "تشکیلات غذا و كشاورزي سازمان ملل" (FAO)، هر ساله حدود يك سوم از محصولات غذایی در جهان يا اتلاف مي شوند و يا از بين مي روند؛ این در حالی است که ‌يك ششم مردم در سراسر جهان گرسنه سر بر بالين مي گذارند و روزانه بيش از هزار كودك زیر پنج سال از گرسنگي مي ميرند.

نستله از زمان تأسيس شرکت، یعنی حدود 140 سال گذشته، با تبديل مواد غذایی فاسد شدني مثل شير،‌ دانه هاي قهوه و كاكائو به محصولات غذايي سالم و باارزش افزوده،‌ از اسراف و اتلاف مواد غذایی جلوگیری كرده است.

پاسكال گرورات (Pascal Gréverath)،‌ مدير بخش "حفاظت از محيط زيست" نستله، اظهار داشت: «ما در ده سال گذشته زباله ی توليد شده برای ساخت هر كيلو محصول را در كارخانه هايمان، به نصف تقلیل داده ایم».

«ما علاوه بر این که به مسئله ی كاهش اتلاف غذا در طول زنجيره ی توليد از مزرعه تا مصرف كننده، معتقدیم و به آن عمل می کنیم؛ از آن هم فراتر رفته و در صدد هستیم تا مردم را به این درجه از آگاهی برسانیم که ارزش واقعی غذا را با پولی که برای خرید آن می پردازند، نسنجند و بدانند ارزش آن بسیار بیشتر از قیمتش می باشد».