1919 - 1938

چالش‌ها وفرصت‌‌ها

 

پس از جنگ درسال ۱۹۲۱، تقاضای ارتش برای قوطی‏‌های شیر کاهش یافت و سبب ایجاد یک بحران بزرگ برای «نستله و انگلو - سوئیس» شد. اوضاع شرکت رو به بهبودی بود. اما بروز بحران وال استریت در سال 1929، منجر به کاهش قدرت خرید مشتریان شد. بنابراین، اوضاع این شرکت یکبار دیگر به چالش کشیده‌ شد. با این وجود، این دوره تاریخی ویژگی‏‌های مثبتی نیز داشت: بدنه مدیریت شرکت حرفه‌‏ای‌‏تر و تحقیقات متمرکز شد و محصولات پیشرو نظیر قهوه و نسکافه به بازار عرضه شدند.

 مهم‎ترین عناوین

 1922 - 1921 

 

در سال ۱۹۲۱، کاهش قیمت‏‌ها و حجم بالای محصولات در انبار، منجربه اولین و تنها خسارت مالی به «نستله وانگلو - سوئیس» شد. بانک‌‏داری به نام لوئیس داپلاس، به‌ عنوان مدیر بحران استخدام شد و شرکت را به استخدام مدیران حرفه‌‏ای ترغیب کرد. آزمایشگاهی واقع در ووی سوئیس، مرکز مدیریت متمرکز و تحقیقات یکپارچه شد.

1929

 

شرکت نستله وانگلو - سوئیس، بزرگ‌ترین شرکت شکلات‌‏سازی سوئیس به نام «پیتر – کایلر - کهلر» را خریداری کرد. پیشینه این شرکت به سال 1819 باز می‌‏گردد. زمانی که فرانسیس لویئس کهلر، یکی از اولین کارخانه‌‏های شکلات‌‏سازی کشور را با نام تجاری کایلر احداث کرد. این اتفاق، شکلات را به یک بخش جدایی‌‏ناپذیر تجارت «نستله وانگلو - سوئیس» تبدیل کرد.

1934

 

عرضه موفق نوشیدنی شکلاتی مالت با نام مایلو (Milo) در استرالیا، نشان‏گر این بود که بعدها این محصول برای فروش در سایر بازارها نیز صادر خواهد شد. در زمان جنگ داخلی، نستله به توسعه تولید غذای نوزاد و کودک ادامه داد و محصول «پلارگون» (Pelargon) را در سال ۱۹۳۴ به بازار عرضه کرد. این محصول یک پودر شیر کامل غنی‌شده با باکتری لاکتیک‌اسید برای کودکان است که به هضم کمک می‌‏کند.

1936

 

بازار رقابتی شکلات در سوئیس، مشوق «نستله - پیتر - کایلر- کهلر» شد تا سال بعد با عرضه شکلات سفید «گالاک» و «رایون»، شکلاتی با عسل و حباب‌‏های هوا، دست به نوآوری بزند.

در دهه ۱۹۳۰ ویتامین‌‏ها به نقطه قوت در فروش بدل شدند. در سال ۱۹۳۶، نستله مکمل ویتامین «نسترویت» (Nestrovit) را به بازار عرضه کرد.

1938

 

نسکافه، محصولی است از عصاره پودری قهوه خالص که با داشتن طعم طبیعی قهوه، تنها با اضافه کردن آب داغ اماده می‏‌شود.این محصول، در سال 1938 به بازار عرضه شد. نسکافه، زاییده افکار شخصی به نام «مکس مورگن تالر» است که در سال ۱۹۲۹، هم‏‌زمان با درخواست کمک دولت برزیل از «نستله و انگلو - سوئیس» مبنی بر فروش عظیم مازاد قهوه خود، کار بر روی این محصول را آغاز کرد.