Sort by
Sort by

بهره‎‌وری بهينه از منابع

تعهد ما: بهبود بهره‌وری از منابع

نستله به‌منظور ارائه خدمات بیش‌تر با استفاده از منابع کم‌تر و نيز تولید زباله کم‌تر، از کارآمدترین تکنولوژی‌ها و فرآیندها (جهت بهینه‌سازی هر‌چه بیش‌‌تر انرژي و آب مصرفي) و نيز منابع انرژی تجدیدپذیر پایا استفاده می‎كند. علاوه بر اين، نستله به‎دنبال بازیابی و احيای ارزش محصولات جانبی و به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ای است. در سال ۲۰۱۵، نستله کاهش پسماند و اسراف مواد غذایی را به ليست تعهدات خود افزود و عملی کرد و در اين راستا نقش بسزايي در گسترش مصوبه فروم کالاهای مصرفی علیه اتلاف مواد غذایی ایفا نمود.

اهداف ما

تا سال ۲۰۱۵: دستيابي به ۲۵ درصد كاهش در ميزان انرژي مصرفي براي توليد هر تن از محصولاتمان در تمامي دسته‌ها و گروه‌هاي توليدي، تا سال ۲۰۱۵ در مقايسه با سال ۲۰۰۵.

تا سال ۲۰۱۵ : دستیابی به تولید زباله صفر در ۱۰ درصد از کارخانه‎هایمان.

تا سال ۲۰۲۰: دستیابی به مواد زائد صفر در سایت‎های خود.

 

پیشرفت ما

با دستیابی به کاهش ۲۹ درصدی در میزان انرژی مصرفی موردنیاز برای تولید هر تن از محصولاتمان از سال ۲۰۰۵، از اهداف سال ۲۰۱۵ خود نيز پیشی گرفتیم. این نسبت در تمامی گروه‌های محصولاتمان به‌غیر از یک مورد بهبود یافته است؛ موفقیتی که به کمک تغییرات قابل‌توجه ایجاد شده در کسب و کار مربوط به ضایعات حیوانات خانگی‌ و درونی سازی اخیر فرآیندهای تولیدی مشخصی که پیش از این توسط شخص ثالث صورت می‌گرفت. تمامی این تغییرات، منافع زیست محیطی قابل توجهی را منجر شدند. در دهه اخیر، مواد زائد تولید شده در کارخانه‌هایمان را نیز از طریق بازیافت، کمپوست و بازیابی انرژی تا ۶۲ درصد کاهش داده‌ایم.

با دستیابی ۲۲ درصد از کارخانه‌هایمان به تولید صفر درصد پسماند زائد، فراتر از اهدافمان براي سال ۲۰۱۵ رفتیم. لذا، در تلاشيم تا سال ۲۰۲۰ پسماند زائد تمامی کارخانه‌ها و واحدهای تولیديمان را به ۰ درصد برسانيم. در «مجموع شاخص‎هاي پايداري» داو جونز، موفق شديم با كسب امتياز ۹۹ از ۱۰۰ همچنان در صنعت پيشرو باشيم.