Sort by
Sort by

دفاع و سیاست عمومی

شرکت‌ها، نقش فعالی در جامعه و اقداماتی نظیر توسعه قوانین، مقررات و سیاست‌ها ایفا می‌کنند. امروزه از کسب‌وکارهایی نظیر شرکت نستله، انتظار می‌رود و خواسته می‌شود که در چنین فعالیت‌هایی مشارکت کنند. بنابراین، ما مسئولیت سنگینی در قبال ارائه کمک‌ به اخذ تصمیمات آگاهانه، در محیطی مشارکتی با دولت‌ها، مقامات و نهادهای مرتبط بر عهده داریم. کارشناسان حاضر در محل ما، همکاری شفاف و مستمری را ارائه می‌دهند و تضمین می‌کنند که همکاری حرفه‌ای و با استانداردهای بالا صورت می‌گیرد. سیاست‌ها، مدارک و گزارش‌های ما به صورت آنلاین در دسترس عموم قرار دارند. ما همچنین جایگاه خود در مسائل کلیدی را در وب‌سایت قرار می‌دهیم. (از نستله بپرسید.)

تعهد به شفافیت

شفافیت، سنگ بنای فرآیند مشارکت ما را تشکیل می‌دهد. این عامل، اساس تعاملات عمیق‌تری را شکل می‌دهد که به کسب دانش و درک می‌انجامد. ما از طریق سیاست‎های شرکت نستله، انتظارات خود را از کارمندان در زمینه همکاری شفاف با مقامات و سازمان‌ها مشخص می‌کنیم. ما به کلیه کارمندان در سطح کشور، در زمینه‌هایی نظیر منابع انسانی، امور قانونی، فعالیت‌ و اقدامات عمومی آموزش می‌دهیم. شرکت نستله در اروپا، در لیست «شفافیت اتحادیه اروپا» ثبت شده‎است که دسترسی مستقیم به اطلاعات در مورد افراد تصمیم‌گیرنده را برای عموم فراهم می‌سازد. ما از قوانین تصویب‎شده پیروی می‌کنیم. در ایلات متحده آمریکا، ما هر سه ماه یکبار گزارش‌هایی منتشر می‌کنیم که فعالیت‌های مشارکتی ما را با کنگره آمریکا مشخص می‌کند. ما همچنین یک سامانه گزارش‎دهی خارجی به نام «گفت‌وگو با ما» داریم که به ذینفعان اجازه می‌دهند نگرانی‌های خود را بدون واسطه مطرح کنند.

راهنمای امور صنعتی نستله

به ‎دلیل حجم و تنوع کسب‌وکار ما، شرکت نستله در سازمان‌های صنعتی و نهادهای تجاری بسیاری در کلیه امور مشارکت دارد. این اقدامات نیازمند کارشناسی، منابع، هماهنگی و تطابق در راستای کسب‌وکار ماست. سال گذشته، ما راهنماهای داخلی را اجرا کردیم که به بازارها اجازه دهیم تا این روابط را در راستای خط‌مشی شرکت مدیریت کنند. آنها حاوی توصیه‌هایی برای شرکت در نهادهای تجاری و صنعتی و رویکردی منسجم هستند و به کارکنان این اجازه را می‌دهند تا:

  • چشم‌انداز سازمان را درک کنند.
  • الویت‌بندی کنند و سازمان‌های صنعتی مرتبط را انتخاب کنند.
  • قوانینی برای مشارکت با سازمان‌های صنعتی تدوین کنند.

دو نمونه بارز از کمک این راهنماها به ما وجود دارد. در آمریکای لاتین، صنعت کالاهای مصرفی به دنبال توسعه چشم‌اندازی صنعتی برای منطقه است. هدف این چشم‌انداز، عبارت است از: بهبود شیوه‌ها و استانداردهای صنعتی، بهره‌وری از زنجیره تأمین پایا شامل برنامه‌های اجتماعی و نیز رهبری فعالیت‌ها و نتایج مشارکتی مثبت برای مصرف‌کنندگان و جوامع محلی. این راهنما به بازار ما در آمریکای لاتین کمک کرده‎است تا با یک رأی در این برنامه منطقه‌ای شرکت کند.

این راهنما، تدوین الویت‎های مؤثر را تشویق می‌کند. در نستله آمریکا، فرآیندی جدید معرفی شده‎است تا گزارش‌های خلاصه‌ای را برای ملاقات مدیران با نهادهایی نظیر «سازمان تولیدکنندگان خواروبار» آماده سازد. این کار به تیم‌های بومی اجازه می‌دهد تا مسائل مرتبط را جمع‌آوری کنند، آنها را بررسی کنند و نسبت به حل آنها اقدام کنند و مطمئن شوند چیزی از قلم نیفتاده است.