Sort by
Sort by
Back to Press releases

امروزه، دولت‌ها در راستای ارائه راهکارهای ایجاد اشتغال برای جوانان و آماده‌سازی این گروه برای بازار کار به تعامل نزدیک با بخش خصوصی و بنگاه‌های اقتصادی می‌پردازند. این امر بیانگر نقش به‌سزای بنگاه‌های خصوصی در حل معضل کمبود فرصت‌های شغلی است.

در همین راستا، شرکت صنعتی بهشهر و گروه رحمانی روز سه شنبه، مورخ ۱۱ خرداد ۱۴۰۰، طی مراسمی کوتاه در محل دفتر مرکزی شرکت نستله ایران گرد هم آمدند و با امضای تفاهم‌نامه همکاری به عنوان اعضای جدید، به طرح «باهم، برای جوانان» پیوستند. اکنون، این طرح هدفمند در راستای اجرای تعهدات اجتماعی با حضور مستمر ۹ بنگاه اقتصادی فعال، حول مقوله اشتغال، در جمهوری اسلامی ایران به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

راجر فری، مدیر عامل شرکت نستله ایران در این باره عنوان کرد: « مایه افتخار است که موفق شدیم نام‌های بزرگ دیگری را نیز در مسیر پرورش مدیران آینده این مرز‌و‌بوم گردهم آوریم. عزم ما نشان‌دهنده تعهد بلندمدت همه ما به پایبندی و تأثیرگذاری حول حل معضلات اجتماعی به طرق مختلف، نظیر انجام فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی در کشور و تلاش برای کمک به جوانان در بازار اشتغال است».

این طرح که ابتدا در سال ۲۰۱۶ و به ابتکار شرکت نستله، بزرگترین تولید کننده مواد غذایی و آشامیدنی، در سراسر دنیا آغاز شد، تابه‌حال با جذب بیش از ۲۰۰ شرکت بزرگ بین‌المللی و منطقه‌ای، در کنار دانشگاه‌ها و دولت‌های محلی، موفق به ایجاد ۱٬۵۰۰٬۰۰۰ فرصت شغلی و آموزشی شده است. هدف نهایی این طرح تا سال ۲۰۳۰، کمک به بیش از ۱۰ میلیون نفر در اقصی نقاط جهان در راستای جذب حداکثری فرصت‌های شغلی است.

حمیدرضا شریف، مدیرعامل شرکت صنعتی بهشهر در جریان این مراسم با تاکید بر معضل اشتغال به‌عنوان یکی از بزرگترین دغدغه‌های دانش‌آموختگان کشور، بیان کرد: «این معضل، ریشه در کمبود مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور دارد. طرح «باهم، برای جوانان»، با هدف هم‌افزایی در راستای کمک به جوانان برای جذب حداکثری فرصت‌های شغلی، فرصتی را فراهم می‌سازد تا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد و ایده‌پرداز با فضای کسب‌و‌کار شرکت‌های بزرگ آشنا شده و مهارت‌های لازم برای کار در فضای این شرکت‌ها را کسب کنند.»

وی در ادامه اظهار داشت: «باعث بسی خرسندی است که با مشارکت در طرح «با هم، برای جوانان»، شانه‌به‌شانه شرکت‌های بزرگ ملی و بین‌المللی در مسیر اشتغال‌زایی و پرورش مهارت‌های جوانانمان قدم برمی‌داریم.»

در پایان این مراسم، مجتبی رحمانی، مدیرعامل گروه رحمانی، نقش بخش خصوصی در فراهم آوردن بستر مناسب آموزشی و ایجاد فرصت شغلی برای نیروی جوان در راستای ساخت آینده‌ای بهتر را غیر قابل چشم‌پوشی دانست.

طرح «باهم، برای جوانان» در ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ با حضور هفت بنگاه‌ اقتصادی کشور و با هدف تعامل برای آموزش جوانان در جمهوری اسلامی ایران کلید خورد. طی ۲ سال نخست اجرای این طرح، شماری معادل ۴٬۰۰۰ دانشجوی مستعد، به‌منظور مهارت‌آموزی و آماده‌سازی برای پیوستن به بازار کار تحت پوشش قرار گرفته‌اند.