فعالیت‌های جدید نستله واترز در راستای پایداری زیست محیطی در کشور

بازگشتمي 12, 2018

نستله ایران در سال‌های اخیر دستاوردهای قابل‌توجهی در زمینه حفاظت از محیط زیست داشته است. این شرکت طی طرحی مبتکرانه به همراه متخصصین پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، اکنون در حال تحقیق بر روی بازیافت بطری‌های پلاستیکی در کشورمان است. با بازیافت این بطری‌ها، ضمن استفاده مجدد از پسماندها در چرخه تولید، از رها شدن بخش قابل‌توجهی از زباله‌های پلاستیکی در محیط زیست جلوگیری می‌شود.

 

همچنین نستله که همواره در عین توجه به نوآوری‌ها و طرح‌های علمی، برنامه ویژه‌ای بر حفظ و ارتقای کیفیت محصولات خود دارد، اخیراً آب آشامیدنی «پیورلایف» را که از دل بلندترین چشمه‌های رشته‌کوه البرز سرچشمه می‌گیرد، با نشانی تازه به بازار عرضه کرده است. نستله در طراحی جدید و قابل بازیافت بسته‌بندی این محصول، با به تصویر کشیدن اعضای یک خانواده در کنار هم، ضمن آگاهی‌رسانی به مصرف‌کنندگان در زمینه نقش حیاتی آب‌رسانی مناسب به بدن در زندگی، بر اهمیت کیفیت آب برای نسل‌های آینده نیز تاکید می‌کند.

بپتیست گورمند، مدیرعامل «نستله واترز ایرانیان» در این‌باره گفت: «اولویت اصلی نستله همواره بهبود زندگی و سهیم شدن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر بوده است. همکاری متخصصین بین‌المللی نستله و کارشناسان داخلی باعث شده محصول نهایی نستله پیورلایف در جمهوری اسلامی ایران، ضمن پیروی از تمامی استانداردهای داخلی، از کیفیتی بین‌المللی و قابل‌انتظار نستله تبعیت کند.»

وی افزود: «بخشی از تعهدات ما به جامعه ایرانی مربوط به حوزه آب است. در کنار ترویج آب‌رسانی سالم به بدن، در تلاش هستیم تا با اقداماتی نظیر کاهش مصرف آب در مزارع تحت پوشش و کارخانجات خود و نیز فعالیت‌های آموزشی، در اطلاع‌رسانی دقیق و هدفمند به جامعه در مورد صرفه‌جویی در مصرف آب، نقش مؤثری داشته باشیم.»