Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

بازدید دانشجویان منتخب از کارخانه نستله قزوین در ادامه اجرای طرح «جوانان و آینده‌ای روشن‌تر»

دانشجویان منتخب از دانشگاه‌های معتبر کشور در برنامه بازدید از کارخانه نستله شرکت کردند و با استانداردها و فرصت‌های شغلی این شرکت آشنا شدند.

 

Back to Press releases
Mon, 01/20/2020 - 12:00
University Students' Factory Visit

قزوین، 2 دی 1398- برندگان طرح «جوانان و آینده‌ای روشن‌تر»، که پیش‌تر با ارسال مقالاتی علاقه‌مندی خود را به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی  شرکت نستله ابراز کرده بودند، طی بازدیدی از کارخانه نستله قزوین، با اهم فعالیت‌ها و اهداف این شرکت بین‌المللی آشنا شدند. در این دیدار دانشجویان منتخب با فرصت‌های شغلی نستله در قالب «طرح کارآموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی» نیز آشنا شدند و از اشتیاق آنها نسبت به موضوعات مرتبط با بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و آشامیدنی دنیا تقدیر به‌عمل آمد.

در راستای پروژه «جوانان»، شرکت نستله ایران به‌منظور اجرای تعهدات اجتماعی خود حول مقوله اشتغال، با فراخوانی از بین دانشجویان سال آخر و فارغ‌التحصیلان سال 1396 به بعد، مقالات آنان را با موضوع «ارزیابی اقدامات شرکت نستله ایران در راستای بهبود زندگی و سهیم شدن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر» دریافت کرد و نویسندگان مقالات برتر برای بازدید از کارخانه دعوت شدند.

در این دیدار صمیمانه، مدیران ارشد نستله ایران در مورد پیشرفت‌های کارخانه این شرکت در سال‌های اخیر، نحوه تولید محصولات، اقدامات زیست‌محیطی صورت‌گرفته و همچنین برنامه‌های آتی این مجموعه توضیح دادند. تبیین فعالیت‌های برون‌سازمانی و ارتباطات بیشتر با ذینفعان و نیز پاسخ به سؤالات دانشجویان قسمت بعدی این برنامه بود.

علیرضا سرابچی، مدیر کل ارتباطات و سخنگوی شرکت نستله در جمهوری اسلامی ایران، در جریان این مراسم تأکید کرد: «شرکت نستله فارغ از تمهیدات دولتی، در قالب پروژه‌های ایجاد ارزش مشترک و مسئولیت اجتماعی، مشتاق پرورش نیروهای تازه‌نفس و به اجرا درآوردن ایده‌های نوین آنان، به‌خصوص در زمینه‌های بهبود کیفیت زندگی و سهیم شدن در آینده‌ای سالم‌تر است. ما متعهد به اجرای دقیق تعهدات خود در جمهوری اسلامی ایران هستیم.»

وی اضافه کرد: «پس از انتشار موفق کتاب «نستله در جامعه، منبع‌یابی مسئولانه»، مراسم رونمایی از دومین کتاب «نستله در جامعه، مدیریت پسماند آب» به‌زودی و با حضور مقامات، متخصصین حوزه، رسانه‌ها و دانشجویان شرکت‌کننده در برنامه امروز، انجام خواهد شد.».

در ادامه این برنامه، دانشجویان با رعایت کامل موارد ایمنی از خطوط بسته‌بندی شیرخشک، غذای کمکی کودک، قهوه فوری و نیز «کارگاه آموزش فنی نستله» بازدید کردند. سپس بازدیدکنندگان به تشریح مقالات ارسالی و ارائه پیشنهادهای خود پرداختند. همچنین طی رقابتی بسیار نزدیک، دو نفر برتر (آقای مصطفی قدمیاری و خانم آناهیتا محمدی‌ایزد) برای شرکت در برنامه آتی بازدید از کارخانه نستله در یکی از کشورهای خاورمیانه تعیین شدند.

هدف اصلی طرح «جوانان» در فاز نخست، تلاش برای از میان برداشتن فاصله دانشگاه و صنعت است و قدم‌های اجرایی آن پس از مرحله ابتدایی برگزاری «کارگاه‌های رزومه نویسی، نحوه مصاحبه و مهارت عملی در کسب‌وکارهای مرتبط» که در گذشته برگزار شد، «آشنایی صنایع با ظرفیت‌ها و استعدادهای جوانان» و «پرورش جوانان برای احراز موقعیت‌های شغلی مورد نیاز» عنوان شده است.

Article Type