Sort by
Sort by

نستله برای مقابله با زباله‌های پلاستیکی چه اقدامی انجام می‌دهد؟

بسته‌بندی‌های ما نقشی کلیدی در محافظت از غذا، جلوگیری از ایجاد پسماند غذایی و تضمین ایمنی و کیفیت محصولات ما ایفا می‌کند، بنابراین قبل از اعمال تغییرات، باید مواد جایگزین‌ را با دقت در نظر بگیریم.

پلاستیک‌ها ترکیب منحصر‌به‌فردی از انعطاف‌پذیری، دسترسی، بهداشت و ایمنی را ارائه می‌دهند. ویژگی‌های پلیمری پلاستیک، علاوه بر سبک و مقاوم بودن، انعطاف‌پذیری و آزادی عمل در طراحی را  نیز فراهم می‌کند، که این امر بسته‌بندی متناسب با محصول را ممکن می‌سازد.

پیشرفت چشمگیری در تضمین استفاده حداقل میزان ممکن از بسته‌های پلاستیکی و فقط برای تامین ایمنی محصولات و بازیافت پلاستیک در پایان چرخه مصرف آن، حاصل شده است. با این حال، تلاش‌های بیشتری باید انجام شود. پلاستیک نباید وارد چرخه طبیعت شود و ما در تلاش هستیم تا به ساخت آینده‌ای بدون پلاستیک کمک کنیم.

شرکت نستله چگونه مصرف پلاستیک را کاهش می‌دهد؟

با استفاده از طراحی سازگار با محیط زیست، ما و در مقایسه با حد تعیین شده در سال ۲۰۱۵، توانستیم تا پایان سال ۲۰۱۹، از مصرف بیش از ۱۴۲۰۰۰ تن مواد بسته‌بندی جلوگیری کنیم. این مقدار برابر با ۱۴ عدد برج ایفل در پاریس است. این مقدار فراتر از هدف ما در سال ۲۰۲۰ مبنی بر پرهیز از استفاده ۱۴۰۰۰۰ تن مواد بسته‌بندی، آن‌هم یک سال زودتر است.

ما به ارائه طرح‌ها و اطلاعات بیشتر در این زمینه به‌ صورت منظم، ادامه خواهیم داد.

چگونه مواد جایگزین را تولید می‌کنید؟

در سال ۲۰۱۹، نستله مؤسسه علوم بسته‌بندی را  افتتاح کرد.

این مؤسسه مواد بسته‌بندی پایدار را ارزیابی و تولید می‌کند و با ذینفعان صنعتی برای ایجاد راهکارها و تولید مواد بسته‌بندی جدید همکاری می‌کند. تحقیقات و تلاش‌های ما درباره پلاستیک متمرکز بر هفت مورد است:

  • راهکارهای بدون پلاستیک
  • حذف پلاستیک‌های مشکل‌ساز
  • ساده‌سازی مواد و ساختار بسته‌بندی
  • بسته‌بندی بدون پلاستیک / کاغذ
  • استفاده از مواد بازیافتی بیشتر
  • پلاستیک‌هایی با منشا زیستی
  • مواد تجزیه‌پذیر / با قابلیت کمپوست شدن

برای افزایش میزان استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی چه کارهای انجام می‌دهید؟

میزان مصرف پلاستیک بازیافت شده ما در سراسر جهان، در حال حاضر ۲٪ است. علاوه بر این ما ۵٪ از محتوای بازیافتی را در بطری‌های PET خود استفاده می‌کنیم و به یافتن تمامی فرصت‌ها برای ساخت و دستیابی به مقدار کافی مواد با کیفیت سازگار با مواد غذایی ادامه می‌دهیم.

این امر شامل سرمایه‌گذاری بیش از ۱.۵ میلیارد فرانک سوئیس به صورت پیش‌پرداخت برای این مواد است و شامل تعهد ما در تهیه ۲ میلیون تن پلاستیک بازیافتی متناسب مواد غذایی از زمان فعلی تا سال ۲۰۲۵ می‌شود.