Sort by
Sort by

آب‌رسانی به بدن

کمبود آب منجر به

‌‌ ‌کاهش تمرکز، عملکرد و هوشیاری می‌شود.

water and hydration

پس از انجام فعالیت‌های ورزشی، برای تامین مایعات بدن به بیش از یک لیوان آب نیاز دارید! آب برای ما نیازی ضروری است و حین فعالیت‌های بدنی ضرورت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا  عملکرد شما را تقویت می‌کند و مایعاتی را که با عرق‌کردن از دست می‌دهید، جایگزین می‌کند. بنابراین آب را هنگام فعالیت‌های بدنی و قبل و بعد از آن بنوشید!

آیا می‌توانیم هنگام غذا خوردن آب بنوشیم؟

بله می‌توانید! هنگام غذا خوردن بهترین گزینه برای نوشیدنی ، آب است. فاقد کالری است و باعث می‌شود احساس نفخ نکنید!

زمانی که می‌خواهید در کنار غذای خود نوشیدنی مناسبی را انتخاب کنید که باعث نفخ نشود، آب بهترین گزینه است! فاقد کالری است، تشنگی را رفع می‌کند، باعث طراوت می‌شود و بهترین نوشیدنی برای تامین مایعات بدن است.

نوشیدن یک لیوان آب به آرامی و هنگامی که مشغول غذا خوردن هستید، بجای آن‌که باعث نفخ بشود به گوارش شما کمک می‌کند! اما نوشیدنی‌های دیگر مانند آب‌میوه و نوشیدنی‌های گازدار می‌توانند باعث نفخ بشوند.

این نوشیدنی‌ها در اصل شکم شما را پر می‌کنند و فرآیند گوارش را به تاخیر می‌اندازند. علاوه‌ براین، حاوی مقدار زیادی شکر هستند و اگر بیش‌ از اندازه مصرف شوند منجر به افزایش میزان کالری وعده غذایی می‌شود.

 به خاطر داشته باشید، نفخ می‌تواند به‌خاطر پرخوری و یا غذا خوردن سریع ایجاد شود، بنابراین به یاد داشته باشید تا غذا را به اندازه متعادل و به آرامی بخورید و غذا را به خوبی بجوید!

روزانه ۸ لیوان آب بنوشید! این مقدار برای تضمین نیاز بدن به مایعات کافی است. به یاد داشته باشید هنگام ورزش کردن یا زمانی که هوا گرم است، آب بیشتری از دست می‌دهید، بنابراین به آب بیشتری نیاز دارید!

آیا فراموش می‌کنید به مقدار کافی آب بنوشید؟

همیشه در محل کار، خانه یا درون کیف خود یک بطری بزرگ آب به همراه داشته باشید: بنابراین همیشه به خاطر خواهیدداشت که آب بنوشید.

نوشیدن آب تنها برای رفع تشنگی نیست. از آنجایی که به طور معمول کمبود آب هنگام کار منجر به کاهش تمرکز، عملکرد و هوشیاری می‌شود.

احساس خستگی می‌کنید؟ آیا آب به مقدار کافی نوشیده‌اید؟ در حقیقت میزان مناسب مایعات بدن خستگی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود احساس کنید که انرژی بیشتری دارید.

مقالات بیشتر...