Sort by
Sort by

بررسی رد پای کربن وب‌سایت شرکتی Nestlé

تغییر آب‌وهوا یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های جامعه است. همچنین، این امر یکی از بزرگ‌ترین مخاطرات پیش‌روی کسب‌وکار ما در آینده است و ما به دنبال آن هستیم که در کسب‌وکار و زنجیره تأمین خود مقادیر آلاینده‌ها را به صفر خالص برسانیم.


چرا نسبت به بهبود بهره‌وری اکوسیستم دیجیتالی Nestlé توجه نشان می‌دهیم

Nestlé برای میزبانی وب‌سایت‌های خود از سرورهایی استفاده می‌کند که جهت فراهم آوردن دسترسی کاربران به تصاویر، ویدیوها و متون انرژی مصرف می‌کنند. برای مشاهده و دانلود محتوا نیز انرژی مصرف می‌شود.

هنگام استفاده از دستگاه‌ها به‌منظور دسترسی به اینترنت از قبیل انجام فعالیت‌های روزمره، بسیاری از ما به این واقعیت که زمینه انتشار گازهای گلخانه‌ای را فراهم می‌کنیم، توجهی نداریم. با دارا بودن بیش از 70 وب‌سایت شرکتی، تغییراتی که برای بهبود بهره‌وری انرژی دارایی‌های دیجیتال خود صورت می‌دهیم، می‌توانند به کاهش آلاینده‌ها کمک کنند.


چه مواردی را در وب‌سایت‌های شرکت Nestlé بهبود می‌دهیم

از سال 2021، سعی ما بر این بوده است که اطمینان حاصل کنیم بهبودی‌های انجام شده در وب‌سایت‌های شرکت Nestlé مبتنی بر اصولی هستند که کاهش رد پای کربن را مدنظر قرار می‌دهند. این موارد عبارتند از:

عملکرد بهبود یافته

ما برای بهبود عملکرد وب‌سایت‌های خود، استراتژی‌های کارآمد ذخیره‌سازی داده‌ها در حافظه را به‌کار گرفته و سرعت بالا آمدن صفحات را بهبود می‌دهیم. بدین ترتیب، حجم تصاویر و فایل‌های PDF کاهش می‌یابد و بنابراین، از زمان بارگیری صفحه و انرژی موردنیاز مصرفی کاسته می‌شود. همزمان، می‌بایست اطمینان حاصل کنیم هر گونه محتوای بصری و ویدیویی در وب‌سایت‌های ما با پیام‌های صفحه هماهنگی دارد و با هدف معینی ارائه می‌شود. ما در نظر داریم تجربه وب‌گردی سریع‌تر و با کیفیت بهتر در اختیار کاربران قرار دهیم تا در این میان مصرف انرژی را نیز بهبود ببخشیم.

ساختار و گشت‌وگذار کاربر در سایت

ما بخش‌های مختلف وب‌سایت‌های شرکتی Nestlé را به‌طور منظم بازسازی می‌کنیم تا کاوش سایت برای کاربر ملموس‌تر و کارآمدتر شود. ما پیمایش در وب‌سایت را راحت‌تر می‌کنیم، لینک‌های متقابل بهتری ایجاد می‌کنیم، قابلیت عملکردی جستجوی داخلی خود و همچنین فیلترها را بهبود می‌بخشیم. همه این اقدامات به مخاطبین ما کمک می‌کنند به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند، بنابراین مدت زمانی که در سایت سپری می‌کنند و در نهایت میزان مصرف انرژی کاهش می‌یابد.

بهینه‌سازی محتوا

ما به‌طور منظم داده‌های وب‌سایت خود را بازبینی می‌کنیم تا روش‌هایی بهتر برای بهبود محتوا شناسایی کنیم. برای مثال، با افزودن کلیدواژه‌های مرتبط که کاربران در جستجوی آنها هستند، یافتن محتوا در یک موتور جستجو راحت‌تر انجام می‌شود. اگر مخاطبین ما زمان کمتری را صرف جستجو کنند، انرژی کمتری نیاز خواهد بود.

حالت تاریک:

حالت تاریک انعطاف‌پذیری برای انتخاب بین طرح‌های زمینه روشن و تاریک را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. استفاده از حالت 'تاریک' به کاربران اجازه می‌دهد مصرف برق دستگاه‌های دارای نمایشگرهای OLED یا AMOLED را کاهش دهند. حالت تاریک قابل دسترس‌تر است و تجربه وب‌گردی بهبودیافته را در اختیار بسیاری از کاربران قرار می‌دهد.

اندازه‎گیری

ما در حال کار کردن بر روی یک مدل اندازه‌گیری برای برآورد دقیق رد پای کربن در کل اکوسیستم دیجیتال Nestlé هستیم. ما در حال توسعه یک رویکرد قدرتمند هستیم که جنبه‌های مختلف را در بر گرفته و میزبانی، طراحی و شرکای توسعه را پوشش می‌دهد. امیدواریم درک همه جانبه از تأثیرگذاری خود و اینکه چگونه اقدامات متعدد ذکر شده در بالا می‌توانند جهت شکل دادن به آن مفید واقع شوند ایجاد کنیم.


آیا این امر بر نحوه استفاده مخاطبین از وب‌سایت‌های ما تأثیرگذار است؟

تغییراتی که برای کاهش رد پای کربن دیجیتال خود صورت می‌دهیم، تأثیر مثبتی بر SEO، قابلیت دسترسی و تسهیل گشت‌وگذار کاربر در وب‌سایت خواهند داشت، در نتیجه در مجموع، تجربه کاربری و همچنین مصرف انرژی را بهبود خواهند داد.