Sort by
Sort by

غنی‌سازی مواد مغذی

تعهد ما: کمک به کاهش خطرات سوء‌تغذیه از طریق تامین مواد مغذی

کمبود مواد مغذی یک مشکل رایج در سلامت عموم است. به‌ویژه در جوامع با درآمد متوسط رو به پایین. فعالیت‌های ما در زمینه غنی‌سازی مواد مغذی ، در راستای افزایش غذاها و نوشیدنی‌های مناسب به‌ویژه برای کودکان و زنان در سن بارداری طراحی شده‌اند.

 

اهداف ما

تا سال ۲۰۱۵: ما محصولات غنی‌شده زیستی را توسعه می‌دهیم و محصولات این چنینی جدیدی در بازارهای اصلی عرضه می‌کنیم تا گستره محصولات غنی‌شده گسترش یابد و از جوامع روستایی کشاورز بهره برده شود.

تا سال ۲۰۱۶: ما به عرضه سالانه ۲۰۰ میلیارد وعده غذایی و نوشیدنی غنی‌شده در سراسر جهان خواهیم رسید. این کار به حل کمبود جهانی مواد مغذی با تمرکز ویژه بر کودکان و زنان در سن باروری کمک خواهد کرد.

تا سال ۲۰۱۷: ادامه توسعه زنجیره تامین، جهت محصولات غنی‌شده زیستی و توسعه گستره محصولات غنی‌شده ما.

 

پیشرفت ما

میزان عرضه غذاهای غنی‌شده در جهان (بر حسب میلیارد) – تجمعی

 

۲۰۱۵  ۲۰۱۴ ۲۰۱۳ سال
۱۹۲ ۱۸۳  +۱۶۷  میلیارد نفر
 

 

 

در سال ۲۰۱۵، ما ۱۹۲ میلیارد محصول غنی‌شده با مواد مغذی عرضه کردیم. ما همچنین سیاست خود را در زمینه غنی‌سازی با مواد مغذی به اجرا در آوردیم که ترویج‌دهنده غنی‌سازی در سطوحی است که سبب ارتقای سلامت، بدون خطر مصرف بی‌رویه باشد.

ما کاملا به اهداف خود در زمینه عرضه محصولات جدید غنی‌شده دست نیافته‌ایم. امسال در نیجریه، ما ترکیبی از ذرت غنی‌شده با پرو-ویتامین‌ها را با ذرت معمولی در دستورهای غذایی خود امتحان کردیم. در سال ۲۰۱۵، کشت بومی این تنوع محصولات جدید، مقدار بسیار کمی را شامل می‌شد. ما اکنون با کشاورزان و تامین‌کنندگان همکاری می‌کنیم تا میزان برداشت محصول را در سال ۲۰۱۶ افزایش دهیم. غنی‌سازی زیستی فرآیندی پیچیده است که سال‌ها به طول می‌انجامد و نیازمند همکاری دقیق و متعدلی با ذینفعان است. ما اکنون در تلاش جهت غنی‌سازی محصولات جدیدی نظیر نشاسته کاساوا (ساحل عاج) و برنج (ماداگاسکار) هستیم.