Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

اقدامات شرکت نستله برای تضمین ایمنی، سلامت و کیفیت چه بوده است؟

 

نستله، بیش از ۱۵۰ سال پیش برپایه هدفش، بهبود زندگی و سهیم شدن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر بنا نهاده شد و در این راستا از هیچ فرصتی برای تضمین سلامتی افراد و جوامع فروگذار نبود. اقدامات ما برای رسیدن به این هدف، شامل تضمین تولید محصولی سالم از مزارع تا خانه‌های مصرف‌کنندگان و فعالیت‌هایی مانند همراهی با جوامع برای ارتقای سطح سلامتی و بهداشت و بکارگیری شیوه‌های پایدار زیست‌محیطی برای جلوگیری از تخریب و آلودگی محیط اطراف ما برای آیندگانمان بوده است. این پیشبرد و اولویت‌های ما از جمله سلامت کارکنان، ذینفعان و جوامع، اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. در این راه ما اقدامات کنترلی را از خطوط تولید و زنجیره تامین تا رسیدن محصولات به دست مصرف‌کنندگان، به دقت اجرا کرده‌ایم تا علاوه بر دسترسی آسان، محصولی سالم و ایمن را مثل همیشه به مردم ارائه دهیم.

ایمنی و سلامت کارکنان:

در شرکت نستله ما باور داریم که موفقیت پایدار، تنها توسط کارکنان و مردم امکان‌پذیر است. مهم‌ترین بخش کسب‌وکار ما کارکنان ما هستند که با تلاش و همراهی خود، موفقیت ما و عرضه محصولات ما را تضمین می‌کنند. ما تمام انرژی و توجه خود را معطوف به محافظت ایمنی و سلامت کارمندان، پیمانکاران و نیروهای خود در تمامی بخش‌های زنجیره عرضه محصول، تامین‌کنندگان، مشتریان و مصرف‌‌کنندگان می‌کنیم. تامین ایمنی و سلامت کارکنانمان به عنوان بازوهای اجرایی فعالیت‌ها، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این دوران حساس، قوانین کنترلی بر بهداشت و ایمنی برای جلوگیری از نفوذ بیماری، به سرعت و با عملکردی موثر به حالت اجرایی درآمد. برای تضمین سلامتی کارکنان در محیط کارشان علاوه بر تجهیزات بهداشتی معمول، تمهیدات بیشتر و موثرتری در نظر گرفته شد. شناسایی کارمندانی که احتمال ابتلا در آن‌ها بالاتر است و دور نگه داشتن آنها از محیط کار، تاکید بر الزام رعایت فاصله اجتماعی و ارایه آموزش‌های لازم و مستمر برای به حداقل رساندن خطر آلودگی در محیط کار و همچنین منازل، بخشی از اقدامات ما برای تضمین سلامتی نیروی کارمان در این دوران است. 

سجاد خلیلی - مدیر ایمنی و بهداشت
ما در نستله معتقدیم افراد، در بطن کسب‌وکار ما هستند و تلاشمان همواره در جهت تضمین سلامتی و ایمنی کارکنان و محیط کاری بوده است. در شرایط فعلی، اقدامات کنترلی، سخت‌گیرانه‌تر از پیش اجرا می‌شود. رعایت فاصله اجتماعی ایمن به عنوان شاخص‌ترین عامل پیشگیری از ابتلا و استفاده از ماسک و ‌پوشش‌های ‌مورد نیاز، به دقت کنترل و اجرا میشود.
سجاد خلیلی- مدیر ایمنی و بهداشت

کیفیت و ایمنی محصولات:

تغذیه، تاثیر مستقیمی بر سلامت افراد دارد. ما همچنان به مسئولیتمان برای تامین تغذیه مناسب به ویژه برای افراد آسیب‌پذیرتر جامعه، کودکان، سالمندان و بیماران پایبند هستیم. عرضه محصولات و خدمات شرکت نستله منطبق با انتظارات و خواسته‌های مصرف‌کنندگان و برای جلب رضایت آن‌هاست. ما ضمن احترام به علایق مصرفکنندگان، به‌ دنبال اجرای تعهدات خود به جوامع و به ارمغان آوردن آینده‌‌ای سالم‌تر هستیم که برای تحقق این هدف در اولین گام سلامت محصولاتمان برای جوامع را تضمین می‌کنیم. تامین مواد غذایی و آشامیدنی باکیفیت و سالم همواره از مهم‌ترین اهدافمان بوده و این مساله امروز بیش از پیش مورد توجه‌ ما قرار گرفته ‌است. دستیابی به کیفیت مطلوب هدفی است که در تمام طول زنجیره عرضه محصول از تامین مواد خام تا توزیع محصولات به‌دقت دنبال می شود. در فرآیند تولید محصولات، سیستم‌های کنترل کیفیت و ایمنی به طور مستمر به کار گرفته می‌شود تا با شناسایی عواملی که ایمنی غذا را تهدید می‌کنند، ارزیابی و کنترل، از تولید محصولی ایمن اطمینان حاصل کنیم. با توجه به شرایط فعلی ما متعهدانه تلاش می‌کنیم تا با به‌کارگیری تمهیدات لازم، محصولاتمان را با بهترین کیفیت و به امن‌ترین شکل ممکن تولید و در اختیار مصرف‌کنندگانمان قرار دهیم و تمام توان خود را برای همراهی و حمایت از عموم تا پیروزی بر این بیماری، به‌کار ‌می‌گیریم.   

ساغر صارمی - مدیر ارتباطات برون سازمانی و ایجاد ارزش مشترک
باور ما در نستله این است که در هر شرایطی، باید محصولاتی ایمن در اختیار مشتریان قرار دهیم. متناسب با این شرایط، اقدامات کنترلی و پیشگیرانه لازم را همگام با پروتکل‌های وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و سازمان بهداشت جهانی، با جدیت تدوین و اجرا کرده‌ایم تا از ارائه محصولاتی با بالاترین سطح ایمنی و کیفیت به مردم کشورمان اطمینان حاصل کنیم.
ساغر صارمی نائینی- مدیر ارتباطات برون سازمانی و ایجاد ارزش مشترک

توزیع گسترده:

ما با تیم‌های تجاری و تامین‌کنندگان خود برای پیش‌بینی تقاضا و تامین مواد لازم همکاری می‌کنیم. ما میزان ورودی مواد و محصولات را کنترل  کرده و بر اساس نیاز تعدیل می کنیم تا منابع لازم برای محصولات تامین شوند. پس از تولید محصولات، زنجیره تامین مسئول انبار کردن و حفظ ایمنی و کیفیت ‌آن‌ها در طول دوران انبار و همچنین حمل‌ونقل آن است. عرضه محصولات جدید با شیوه‌های بهینه به تنهایی پاسخگوی اشتیاق ما برای جلب رضایت‌ مصرف‌کنندگانمان نیست، بلکه ما علاوه بر کنترل کیفیت و ایمنی افراد و محصولات، تضمین میکنیم که محصولات ما به‌ طور مداوم، در هر مکان و هر زمان، در دسترس عموم قرار گیرند. با توجه به اهمیت تامین بازار و پاسخگویی به نیاز مصرف‌کنندگانمان در این روزها، کارکنان ما متعهدانه و خستگی‌ناپذیر و با همیاری تامین‌کنندگان، توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان، در راه سهولت دسترسی مصرف‌کنندگان به محصولاتمان گام بر می‌دارند.

آزاده ساری اصلانی - مدیر عرضه و تقاضا
اطمینان از دسترسی مصرف‌کنندگان به محصولات نستله، همواره در اولویت فعالیت‌های ما بوده است. با توجه به شرایط حساس فعلی و اهمیت تامین مواد غذایی برای مردم کشورمان، با افزایش میزان مواد خام در زنجیره تامین در صدد تضمین حداکثر تولید هستیم. همچنین با همراهی مراکز پخش، محصولات را در حداقل زمان ممکن در مراکز عرضه توزیع می‌کنیم تا مصرف‌کنندگان به طور گسترده به محصولات دسترسی داشته باشند.
آزاده ساری اصلانی- مدیر عرضه و تقاضا