Sort by
Sort by

کیفیتی فراتر از یک قهوه

 

یک رویکرد مشارکتی:  نستله همکاری تنگاتنگی با کشاورزان و شرکت‌های قهوه دارد.
به شما این اطمینان را می‌دهیم که محصولات نسکافه به طبیعت و افراد احترام می‌گذارد. در حقیقت این برند، در دهه ۱۹۳۰ میلادی به‌عنوان یکی از اولین نمونه‌های توسعه پایا عرضه شد.

ما بر اساس تجربیات خود در زمینه فرآوری شیر، نوعی قهوه قابل حل تولید کردیم که از طریق یک رویکرد مشارکتی با دولت برزیل، به هزاران کشاورز کمک می‌کند تا مشقت و دورریز محصول کمتری داشته باشند.

ما با تکیه بر میراث خود، به حمایت و همکاری با کشاورزان سراسر جهان پرداخته‌ایم. به‌علاوه، ما همواره در تلاشیم تا نسکافه کمترین تاثیرات زیست‌محیطی را برجا بگذارد، خواه انتخاب شما قهوه حل شدنی نسکافه، نسکافه دولچه گوستو یا هر یک از انواع نوشیدنی آماده نسکافه باشد.

نسکافه به کشاورزان کمک می‌کند.

نسکافه مالک هیچ زمین کشت قهوه‌ای نیست و از کشاورزی قراردادی حمایت نمی‌کند. در اغلب موارد قهوه ما، از کشاورزان و زمین‌داران کوچک قهوه به‌دست می‌آید. متخصصان و محققان قهوه ما، در همکاری تنگاتنگ با کشاورزان به افزایش درآمد و کیفیت زندگی کشاورزان کمک می‌کنند. حمایت‌های ما شامل موارد زیر است:

  • تهیه تجهیزات با کیفیت قهوه که در احیای منظم مزارع به کشاورزان کمک می‌کند.
  • رسیدگی و آموزش کشاورزی از طریق موسسه‌های آموزشی کشاورزی و تبادل دانش با دولت‌ها، موسسه‌های آموزشی و شرکت‌های کشاورزی.
  • تامین منابع بدون واسطه تا حد امکان، حمایت از ردیابی محصول و افزایش درآمد کشاورزان.
  • نسکافه به طبیعت احترام می گذارد.

ما با اجرای برنامه «ارزیابی چرخه زندگی»، به شناسایی تاثیرات زیست محیطی در هر مرحله از فرآیند محصول پرداخته‌ایم. این کار به پیشرفت در سه حیطه اصلی به ما کمک کرده‌است:

  • کشاورزی مسئولانه: تشویق و حمایت از شرکت‌های کشاورزی و خود کشاورزان جهت بهره‌گیری از شیوه‌های کشاورزی پایا و کاهش تاثیرات زیست‌محیطی.
  • تولید مسئولانه: بهبود مستمر فرآیندهای تولید شامل مصرف آب و انرژی، بسته‌بندی و حمل‌ونقل.
  • مصرف مسئولانه: کمک به مصرف‌کنندگان در اخذ تصمیمات درست در آماده‌سازی و استفاده از محصولات جهت کاهش مصرف آب، انرژی و اطمینان از بازیافت مناسب بسته‌ها.

از دانه تا فنجان، از کشاورز تا شما - ما در هر مرحله به طبیعت احترام می‎گذاریم.