Sort by
Sort by

اجرای مسئولانه منبع‌یابی

 

تعهد ما: اجرای مسئولانه منبع‌یابی در فرایند زنجیره تامین

مصرف‌کنندگان و سایر ذینفعان ما، می‌خواهند بدانند که غذایی که مصرف می‌کنند، از کجا می‌آید و چطور تهیه می‌شود. ما با کار کردن در کنار شریک‌های خود در مراکز خیریه غیر دولتی (NGO)، زنجیره تامین، اداره کردن حسابرسی تامین‌کنندگان و ارزیابی مزارع را برای حصول اطمینان از رسیدن به ۱۲ اولویت سازگار با شاخص‌ "راهنمای اجرای منبع‌یابی مسئولانه"، ترسیم کردیم.

پشرفت ما:

هدف ما در راستای رسیدگی به ۱۰۰۰۰ بازرسی، در حال انجام است و تا کنون ۶۱ درصد از عدم انطباق‌ها شناسایی شده‌اند. همچنین، ما به ردیابی و اهداف خود درباره اجرای مسئولانه منبع‌یابی دست یافته‌ایم. با اینکه سطوح این پیشرفت‌ها در دسته‌های مختلف، متفاوت است، ما ۹۵ درصد از چرخه تهیه وانیل را ردیابی کرده‌ایم. این در حالی است که دسته مربوط به فراورده‌های گوشتی، مرغ، ماهی و تخم‌مرغ چرخه پیچیده‌تری دارند و پیشرفت آن به آرامی صورت می‌گیرد. 

عملیات ردیابی در اجرای مسئولانه منبع‌یابی

"این محصولات غذایی از کجا می‌آیند؟" این سوال کلیدی است که مصرف‌کنندگان ما می‌پرسند. شرکت نستله، برنامه‌ای برای مدیریت چرخه تامین محصولات دارد که توسط LTd Achilles اداره می‌شود.

این برنامه، برای تامین‌کنندگان نستله و زیرمجموعه‌های آنها طراحی شده است تا با روشی مقرون‌به‌صرفه و زمانی کارآمد، روندی ایمن و آنلاین را برای بررسی مواد تشکیل‌دهنده، مزارع و گیاهان در اختیار داشته باشند. مهم‌ترین اهداف برنامه مدیریت زنجیره تامین شرکت نستله به شرح زیر است:

  • به تصویر کشیدن تصویری جامع، از زنجیره تامین گسترده در سطح مزارع
  • ایجاد درکی عمیق‌تر و بهتر از مصر‌ف‌کنندگانی که در فروش محصولات نستله مشارکت دارند.
  • ایجاد یک منبع قابل اطمینان آنلاین اطلاعات نقشهبرداری زنجیره تامین که میتواند به صورت مرکزی در دسترس باشد و سالانه توسط شخص ثالث حفظ شود.

این برنامه در سراسر پایگاه‌های عرضه جهانی ما با استفاده از رویکرد مرحله‌ای بر مبنای مناطق و دسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود. بنابراین مشارکت تنها بر اساس دعوت‌نامه است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به متن (pdf, 655 Kb)RST-SCM مراجعه کنید.