Sort by
Sort by

مدیریت راهبردی و مسئولانه منابع آبی

تعهد به استاندارد مدیریت راهبردی و مسئولانه منابع آبی

تعهد به استاندارد مدیریت راهبردی و مسئولانه منابع آبی

موفقیت بلند‌‌مدت در باور نستله ایران مستلزم بهینه‌سازی مدیریت موثر منابع آبی مناطقی است که در آن‌‌ها فعال است، مواد اولیه موردنیاز کسب‌و‌کار مجموعه، از دل آن مناطق تامین می‌شود و محل زیست تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان این مجموعه است. در تعریف شرکت نستله ایران، اهمیت مدیریت راهبردی و مسئولانه منابع آبی در وهله نخست بر تضمین تامین آب سالم و بقای اکوسیستم‌های کسب‌و‌کاری و نهایتا بهینه‌سازی مصرف آب در صنایع مختلف به‌ویژه کشاورزی متمرکز است. به عقیده شرکت نستله ایران، دولت‌ها نقش پررنگی در امر تعریف سیاست‌های فراگیر حوزه مدیریت منابع آبی که حیطه بهره‌وری شرکت‌ها و سایر مصرف‌کنندگان از این منابع را مشخص می‌کنند، دارند. نستله ایران بر آن است در این راستا مشارکتی نزدیک با سازمان‌های دولتی ذی‌ربط داشته‌‌باشد و متعهد می‌شود کسب‌و‌کار خود را هم راستا با تسهیل مدیریت موثر آب در مناطقی که در آن فعال است و منابع موردنیاز خود را استخراج می‌کند، توسعه دهد. در این مسیر خود را متعهد می‌داند شیوه‌های مدیریتی مقرون‌به‌صرفه و متناسب با حوضه‌ آبریزی که در آن فعال است را به‌کار بگیرد. 

گام‌های شرکت نستله در راستای ترویج مدیریت راهبردی منابع آبی اخیرا، بر اقدامات جمعی در سطح جهان و حوضه‌های آبریز متمرکز بوده ‌است. در سال ۲۰۲۰، شرکت نستله باری دیگر و به‌صورت رسمی حمایت خود از حق بشر بر دسترسی به آب سالم و بهداشت که توسط مجمع عمومی و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تصویب شده است را اعلام کرد.

من خود را متعهد به حمایت از مدیریت راهبردی منابع آبی می‌دانم. من از تمامی تلاش‌های واحد تولیدی نستله ایران در استان قزوین در راستای نیل به دستاوردهای مثبت در حوزه مدیریت راهبردی منابع آبی، از جمله مدیریت مطلوب، حفظ  تعادل حوزه آبریز، کیفیت مطلوب آب و حفظ سلامت حوزه های آبی مهم منطقه حمایت می‌کنم . من متعهد می‌شوم تا حقوق کارمندان واحد تولیدی شرکت نستله ایران در استان قزوین برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را محترم بر‌شمارم. متعهد می‌شوم که واحد تولیدی شرکت نستله ایران در استان قزوین بر آن خواهد بود تا به‌شیوه‌ای شفاف و از طریق اقدامات خود در این مسیر، زنجیره ذی‌نفعان را با خود همراه سازد. متعهد می‌شوم که عملکرد و فعالیت‌های این واحد تولیدی مطابق با الزامات قانونی و نظارتی بوده و قوانین و حقوق مرتبط با آب و تمامی پیمان‌نامه‌های ملی و بین‌المللی مرتبط با آب را محترم برشمارد. بر آن خواهم بود تا در کنار حمایت از اقدامات بخش عمومی در راستای ترویج برنامه‌ریزی‌ها و پیاده‌سازی سیاست‌های مرتبط با مدیریت راهبردی منابع آبی با این سیاست‌ها هماهنگ باشم. از اقدامات و برنامه‌های واحد تولیدی نستله ایران در استان قزوین در راستای ارتقا و سازگاری هرچه بیشتر و موثر شیوه‌های مدیریت راهبردی منابع آبی حمایت خواهم کرد و اطمینان حاصل خواهم کرد که ظرفیت سازمانی کافی برای پیاده‌سازی موفق و موثر استاندارد مدیریت راهبردی و مسئولانه منابع آبی وجود دارد. و در پایان خود را متعهد می‌دانم تا تمامی اطلاعات مرتبط با حوزه منابع آبی را در قالبی مناسب با تمامی مخاطبین به‌اشتراک بگذارم.

برای مشاهده تصویر تعهدنامه ما برای مدیریت راهبردی و مسئولانه منابع آبی کلیک کنید.