Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

نستله در واکنش جهانی به ‌همه‌گیری‌ COVID-19 در دنیا، با فدراسیون بین‌المللی صلیب‌ سرخ و جمعیت هلال‌احمر همکاری می‌کند


 


 

Back to Press releases
Sat, 03/28/2020 - 22:00
نستله در واکنش جهانی به ‌همه‌گیری‌ COVID-19

ما در نستله، برای مردم و جوامعی که در آن فعالیت می‌کنیم، اهمیت بسیاری قائل هستیم و در بحران COVID-19 نقش بسیار مهمی بر عهده داریم. مواد غذایی و آشامیدنی به بهبود زندگی و حفظ سلامت مردم کمک می کنند. ما به مسئولیت خود در فراهم کردن تغذیه مناسب، خصوصا برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه - کودکان، سالمندان و کسانی که با بیماری درگیر هستند، اهمیت می‌دهیم.

ما می‌خواهیم به مشتریان و مصرف‌کنندگان خود اطمینان بدهیم که برای برآورده ‌کردن تقاضای جهانی، به تولیدات و ارائه محصولات خود ادامه خواهیم داد. کارکنان ما کاملا متعهد هستند و بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا تضمین کنند که منابع ما تامین می‌شوند. ما برای حفظ سلامت و ایمنی کارکنان خود بسیار تلاش می‌کنیم. در هفته‌های اخیر، با تمرکز ویژه‌ای بر کارکنان خط مقدم خود در کارخانه‌های نستله، آزمایشگاه کنترل کیفیت و مراکز توزیع، در تمامی بخش‌های خود اقدامات لازم را برای ارتقای ایمنی اعمال کرده‌ایم. همچنین، برای کمک به کاهش ریسک ابتلا به بیماری، در صورت نیاز، غذا و امکانات رفت‌وآمد رایگان را در اختیار کارکنان خود قرار داده‌ایم. علاوه بر این، تمهیداتی را در زمینه مرخصی استعلاجی برای افرادی که به ویروس مبتلا می‌شوند، در نظر گرفته‌ایم و برای افرادی که تحت‌فشار مالی هستند، وام نقدی و پیش‌پرداخت ارائه می‌دهیم. تمامی کارکنان ساعتی و قراردادی که تحت تاثیر این توقف موقتی قرار گرفته‌اند، حقوق برای حداقل ۱۲ هفته به طور کامل پرداخت می‌شود.

از روزهای آغازین این بحران، افراد ما اقدامات چشمگیری در تسهیل روند امدادرسانی در جوامع مختلفی که در سرتاسر جهان در آن فعالیت می‌کنیم، انجام داده‌اند. ما به خیریه‌ها، موسسات پزشکی و سازمان‌های دیگری که در خط مقدم مبارزه با این همه‌گیری جهانی هستند، کمک کرده‌ایم.

ما برای تولید مکمل‌های غذایی و تغذیه درمانی متناسب با پروتکل‌های معالجه COVID-19 با پزشکان همکاری تنگاتنگی داشته‌ایم. همچنین برای حمایت از افراد نیازمند، به تولیدکننده‌ها و ارائه‌دهنده‌های مواد غذایی و کمک‌های مختلفی ارائه کرده‌ایم. ما در حال ارائه کمک‌های سریع و کاربردی به ذینفعان تجاری خود هستیم؛ برای مثال در زنجیره تامین منابع ما که از این بحران آسیب‌دیده‌اند. تلاش‌های ما ادامه‌ دارند و در سرتاسر جهان ادامه خواهند داشت.


همکاری با فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال‌احمر (IFRC)


علاوه‌ بر تلاش‌های انسان‌ دوستانه، امروز اعلام کردیم که در پاسخ به درخواست اضطراری IFRC در حال همکاری با ‌آن‌ها هستیم.
IFRC شریک قدرتمند و معتمد نستله با تخصص و حضوری بی‌همتا در ارائه کمک‌های اولیه و واکنش‌های اضطراری و کنترل همه‌گیری است. نستله و صلیب‌ سرخ هر دو حدود یک قرن پیش تاسیس شدند. ما ریشه‌ای مشترک در سوئیس داشته و تقریبا در تمام کشورهای جهان حضور داریم. ما ارزش‌های مشترکی داریم که شامل عزم ما برای تغییر در دنیا می‌شود. به‌عنوان بخشی از واکنش اضطراری، IFRC در مکان‌هایی که بیشترین نیاز به آن وجود دارد، در حال ارائه کمک‌های فوریتی برای تقویت سیستم‌های مراقبت بهداشت است.
در ابتدا برای ارائه کمک‌ فوریتی برای خدمات اورژانسی و امدادگران و تقویت سیستم مراقبت بهداشت، از ۴ طریق با یکدیگر همکاری می‌کنیم.
•    ما غذا و محصولات غذایی دارویی و بطری‌های آب را به افرادی که بیشترین آسیب را از همه‌گیری جهانی دیده‌اند، اهدا می‌کنیم.
•    ما ظرفیت‌های حمل‌ونقل در دسترس را، از بخش کسب‌وکار خارج از خانه برای حمایت از نیازهای IFRC در کشورهای مختلف اعزام خواهیم کرد.
•    ما ۱۰ میلیون فرانک سوئیس را در کشورهایی که بیشترین نیاز در آن‌ها وجود دارند، برای اعزام سریع، اهدا خواهیم کرد.
•    ما تمامی کمک‌های مالی به صلیب سرخ یا فدراسیون و جمعیت ملی هلال‌احمر را که توسط کارکنان ما اهدا می‌شوند را با نسبت ۱:۱ تطبیق می‌دهیم.
مارک اشنایدر، مدیرعامل نستله، خاطرنشان کرد: «اکنون زمان ثابت ‌کردن ارزش‌های خانواده نستله است. من از فعالیت‌ها و موفقیت‌های تیم ما در حمایت از افراد و جوامعی که دچار این بحران شدند، عمیقا تحت تاثیر قرار گرفته‌ام. همه‌گیری COVID-19 مشکلی جهانی است و بر این اساس، با توجه به تجربه و حضور گسترده خود، ما در ۱۸۷ کشور و در تمام نقاط در حال امدادرسانی هستیم. علاوه‌براین، ما از افرادی  که هر روز بی‌وقفه در جلوگیری از شیوع این ویروس تلاش می‌کنند، به‌طور کامل حمایت می‌کنیم. این دقیقا همان‌جایی است که همکاری دیرینه و مبتنی بر اعتماد ما با IFRC بناشده است. ما قدردان تلاش‌های خستگی‌ناپذیر میلیون‌ها داوطلب صلیب‌ سرخ و هلال‌احمر هستیم و عزم آن‌ها را برای ایجاد تغییر در دنیا تحسین می‌کنیم.»