Sort results by
Sort results by

کسب گواهی‌نامه بین‌المللی ISO 14001-2015 توسط شرکت نستله واترز ایرانیان


Back to Press releases

شرکت نستله واترز ایرانیان به‌موجب اقدامات و تلاش‌های بسیار و در پی آن دستاوردهای مهم درزمینه ارتقای شرایط زیست‌محیطی و کمک به اکوسیستم کارخانه خود در شهر پلور مازندران اخیراً موفق به دریافت گواهینامه بین‌المللی ISO 14001 2015 از شرکت SGS، یکی از شرکت‌های معتبر درزمینه نظارت بر عملکرد محیط زیستی سازمان‌ها شده است.

ازجمله معیارهای اصلی و موردنیاز برای کسب این گواهینامه می‌توان به تلاش سازمان‌ها در راستای تطابق تعهدهای اعلام‌شده با محیط زیست، کاهش یا جلوگیری از اثرات سوء بر اکوسیستم، احترام به تغییرات جوی و فعالیت‌های متعادل با نیازهای اقتصادی-اجتماعی جامعه اشاره کرد. تغییر در روند ساخت بطری‌های پلاستیکی، مدیریت پایدار آب در چشمه‌های منبع، استفاده از منابع طبیعی بیشتر نظیر بهره‌مندی از جایگزین‌های محیط زیستی، کاهش دورریزها، جداسازی آن‌ها به‌وسیله کدرنگ‌های مختلف و استفاده از دستگاه‌های کامپوست در کارخانه و نیز برگزاری جلسات آموزشی مختلف با موضوع محیط زیست و تشریح نگرانی‌ها دراین حوزه، همچنین ازجمله تلاش‌ها و دستاوردهای مهم نستله واترز ایرانیان در راستای درک و توجه به شرایط زیست‌محیطی در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

این اقدامات همگی در راستای هدف بنیادین نستله «بهبود زندگی و سهیم شدن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر» و در چهارچوب ارتقای مستمر برنامه‌های محیط زیستی این شرکت «سیستم مدیریت محیط زیست نستله» صورت گرفته است. در این روش متخصصین نستله تمامی محصولات نهایی کارخانه را از مرحله طراحی تا تولید و استفاده کنترل می‌کنند تا از سازگاری محیط زیستی آن‌ها اطمینان حاصل شود.

بپتیست گورمند، مدیرعامل «نستله واترز ایرانیان» دراین‌باره می‌گوید: «مدیران ارشد نستله همواره تصمیم‌گیری‌ها، اهداف و مسیر راهبردی سازمان را هم‌راستا و هماهنگ با معیارهای مدیریتی محیط زیست و اهمیت لزوم حفاظت از آن در جوامع در نظر می‌گیرند؛ به‌طوری‌که محیط زیست همیشه در کنار اولویت‌های دیگر نستله در کسب‌وکار قرار داشته است. علاوه بر این ارتباط نزدیک با جوامع اطراف و در کنار آن همکاری کاربردی و تنگاتنگ با مسئولین محیط زیست کشورها در سراسر دنیا، ضمن ایجاد ارزش برای محیط اطراف، به جایگاه نستله در بازار جهانی و نیز دستاوردهای مالی و اجرایی ما کمک شایانی کرده است.»