Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

رونمایی از جدیدترین سرمایه‌گذاری شرکت نستله در ایران

طی مراسمی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، هدایت الله جمالی‌پور استاندار قزوین و مارکوس لایتنر سفیر سوییس در ایران، کارخانه جدید نستله در استان قزوین افتتاح شد.

رونمایی از جدیدترین سرمایه‌گذاری شرکت نستله در ایران
Back to Press releases

دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹- طی مراسمی با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، هدایت الله جمالی‌پور و مارکوس لایتنر، کارخانه جدید شرکت نستله در استان قزوین افتتاح شد. خطوط تولیدی قهوه فوری و مواد کمکی آشپزی نستله ایران، جدیدترین طرح توسعه این شرکت در کشورمان است که با 13 میلیون فرانک سوییس سرمایه‌گذاری نهایی شده است. با شروع به کار خطوط تولیدی محصولات مگی و نسکافه که عملیات ساخت و تجهیزش حدود ۲ سال به طول انجامید، به‌طور مستقیم برای ۵۰ و غیرمستقیم ۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد شد.

دکتر نوبخت پس از افتتاح این کارخانه عنوان کرد: «نستله تاکنون در ایران به‌طور مستقیم برای بیش از ۱٬۰۰۰ نفر و غیرمستقیم ۳٬۵۰۰ نفر اشتغال فراهم کرده است. این درحالی است که در حوزه‌هایی چون معافیت‌های مالیاتی و تأمین مواد اولیه بعضاً مشکلاتی برای این واحدهای تولیدی به وجود می‌آید که بازدیدهای این‌چنینی به رفع آنها کمک خواهد کرد. ما همچون گذشته به تلاش‌های خود جهت رفع موانع فعالیت‌های صنعتگران استان قزوین، نظیر دپوی مواد اولیه در گمرکات و نحوه تعرفه‌گذاری‌ها ادامه خواهیم داد.»

همچنین مارکوس لایتنر سفیر سوییس در جریان این بازدید، با اشاره به روابط نزدیک کشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت: «تداوم سرمایه‌گذاری شرکت‌های سوئیسی، به‌ویژه نستله در دوران‌های پرچالش نیازمند زحمات بی‌وقفه، اهداف بلندمدت و نمایانگر تعهدی ارزشمند است. بی‌شک چنین شرکت‌هایی در مسیر پایداری و تداوم کسب‌و‌کار خود، مستحق حمایت دولت‌های ایران و سوئیس هستند. مکانیسم کانال مالی سوئیس در همین راستا و به‌منظور ایجاد دسترسی به محصولات بشردوستانه بیشتری از این قبیل تعریف شده است.»

در ادامه علیرضا سرابچی، مدیر ارتباطات، سرویس‌های بازاریابی و روابط برون‌سازمانی نستله ایران با تأکید بر تلاش‌های مستمر این شرکت برای تأثیرگذاری حداکثری در کشورمان افزود: «نستله همواره و در هر شرایطی در جمهوری اسلامی ایران حضور داشته است. ما نه‌تنها هرگز این کشور را ترک نکرده، بلکه با تداوم سرمایه‌گذاری به دنبال پیشرفت صنایع غذایی کشور و شکوفایی هرچه بیشتر فرصت‌های بکر موجود برای ادامه تولید و عرضه کالاهای بشردوستانه در ایران هستیم. ما با افتتاح خطوط محصولات جدیدمان، قهوه فوری نسکافه و مواد کمکی آشپزی مگی، هم‌راستا با تعهدات اعلام‌شده خود به جامعه ایرانی، در پی پاسخ به نیازهای بازار داخلی از طریق افزایش تولید ملی است.»

نستله چندی پیش در هجدهمین سال حضور خود در جمهوری اسلامی ایران، ضمن رونمایی از نتایج دومین ابرپروژه ایجاد ارزش مشترک خود در حوزه مدیریت منابع آبی، بار دیگر از نتایج بلندمدت رویکرد سازمانی‌اش مبنی بر «بهبود زندگی و سهیم شدن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر» رونمایی کرد.