نستله ایران ۱۵۵ درخت به پایتخت هدیه داد

Back to Press releases

شرکت نستله ایران طی مراسمی نمادین، ۱۵۵ اصل درخت تبریزی و چنار به شهر تهران هدیه کرد. هدف از این اقدام که با حضور سفیر سوئیس در ایران و مستشار اقتصادی وی در محوطه سبز مجاور با محل دفتر مرکزی نستله ایران به انجام رسید،‌ تأکید بر اهمیت احیای جنگل‌ها در پاسخ به چالش تغییر اقلیم و جبران خسارت‌های ناشی از گرمایش زمین است.

احیای جنگل ازجمله مؤثرترین راهکارهای طبیعی در کاهش گرمایش زمین و متعاقباً تغییر اقلیم جهانی است. درختان با افزایش کیفیت هوا، در کاهش آلودگی زیستگاه‌های انسانی مشارکت قابل‌ملاحظه‌ای دارند. بر همین اساس شرکت نستله در راستای رسالت خود مبنی بر تسریع مهار گرمایش زمین از طریق جذب کربن بیشتر، پس از گذشت ۱۵۵ سال از آغاز فعالیتش، در اقدامی نمادین  ۱۵۵ درخت را برای گرامیداشت تلاش‌های بنیان‌گذار خود، هنری نستله به پایتخت هدیه داد.

مارکوس لایتنر، سفیر سوییس در جریان این مراسم نمادین اظهار داشت: «تعامل با طبیعت همیشه بسیار لذت‌بخش است! کاشت یک درخت استعاره‌ای است از سرمایه‌گذاری کسب‌و‌کارها. با انتخاب بستر مناسب و توجه مستمر، درخت را پرورش می‌دهید تا با گذشت چند سال از ثمرات آن بهره‌مند ‌شوید. درختکاری ‌مانند سرمایه‌گذاری است که به‌واسطه آن نه‌تنها سرمایه‌گذار، بلکه جامعه نیز منتفع می‌شود.»

راجر فری مدیرعامل نستله ایران افزود: «ارزش‌های برآمده از احترام، همواره راهنمای کسب‌وکار نستله در سراسر دنیا بوده است. ازاین‌رو ما در نستله برآنیم تا با همکاری شرکای تجاری خود به‌ویژه کشاورزان، از طریق منبع‌یابی مسئولانه، حذف جنگل‌زدایی و کاشت میلیون‌ها درخت در دهه پیش روی، به‌نوبه خود در حفاظت از منابع طبیعی و احیای جنگل‌ها ایفای نقش کنیم، چراکه به عقیده نستله موفقیت هر کسب‌وکاری وابسته به سلامت محیط اطراف است. خوشحالیم که این تجربه بی‌نظیر نمادی بود از تمایل راهبردی نستله درزمینه ایجاد شیوه‌های تجاری سازگار با محیط‌زیست، جبران آلاینده‌های منتشرشده و مهار گرمایش زمین.»

شرکت نستله در تلاش است که از طریق این دست اقدامات نمادین، به افزایش سطح آگاهی جوامع در خصوص اهمیت سلامت کره زمین و منابع آن کمک کند تا در مسیر احیای محیط‌زیست، جمعیت بیشتری همراه باشند.