همه‌گیری کووید-۱۹: شرکت نستله از طریق سازوکار COVAX از فرصت‌های برابر برای واکسیناسیون سراسری حمایت می‌کند

حمایت از سرعت بخشیدن به واکسیناسیون
Back to Press releases

شرکت نستله برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون سراسری جهت مقابله با همه‌گیری کووید-۱۹ و تضمین توزیع گسترده و برابر واکسن ها در کشورهای در حال توسعه، در تلاش‌های جمعی مشارکت می‌کند.

شرکت نستله با اهدای ۲ میلیون فرانک سوئیس به صندوق همبستگی برای واکنش به همه‌گیری (Solidarity Response Fund) حمایت خود از سازوکار جهانی COVAX که برای تهیه و توزیع برایر واکسن‌‌های کووید-۱۹ تلاش می‌کند، را اعلام کرد. این تلاش‌ها بخشی از اقدامات پیوسته ما برای حمایت از جوامع در سراسر دنیا در زمان همه‌گیری است.

ارسال واکسن‌ها به تعدادی از کشورها آغاز شده است. با این حال، دسترسی برابر و گسترده به واکسن‌ها به دلیل مشکلات مالی بسیار، ممکن نیست.

مارک اشنایدر،‌مدیر عامل شرکت نستله در این خصوص می‌گوید: «همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ تابه‌حال معیشت و سلامت بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار داده است. سرعت تولید واکسن‌ها، برای ما امیدبخش بوده است اما این ماجرا زمانی پایان می‌یابد که دسترسی به واکسن در سراسر جهان ممکن شود. ما به همین خاطر از سازوکار جهانی COVAX حمایت می‌کنیم تا به افرادی که بیشترین نیاز به واکسن را دارند،‌ دسترسی پیدا کنیم. ما از همه دعوت می‌کنیم تا برای رفع مشکلات مالی به این سازوکار بپیوندند.»

شرکت نستله با کمک مالی به ائتلاف نوآوری و آمادگی برای همه‌گیری (CEPI) که با همکاری  سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی (GAVI) سازوکار  COVAXرا مدیریت می‌کنند، از تحقیقات برای تولید واکسن حمایت کرد. در حال حاضر تمرکز ما بر ارسال واکسن‌های کووید-۱۹ به جوامع مختلف در سراسر جهان، برای کمک به خروج از این بحران است.

شرکت نستله با مدیریت زنجیره تامین جهانی مواد غذایی، کمک به جوامع محلی و محافظت از کارکنان خود، به بحران همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ واکنش نشان داده است.

از ماه مارچ سال ۲۰۲۰ میلادی، ما با اهدای حدود ۹۰ میلیون فرانک سوئیس و کمک‌های بلاعوض، از افرادی که در کشورهای مختلف با این بحران مقابله می‌کنند،‌ حمایت کرده‌ایم.

این تلاش‌ها شامل حمایت از کادر درمان و تقویت سیستم‌های مراقبت بهداشت از طریق همکاری با فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر بوده است. همچنین ما از طریق همکاری با بانک‌های غذای فدراسیون اروپا، از اقدامات انجام شده برای رفع مشکلاتی مانند فقر و گرسنگی حمایت کرده‌ایم.