Sort by
Sort by

گاهی اوقات انتخاب غذای مناسب برای کودکان کاری دشوار و دلهره آور به‌نظر می‌رسد. وقتی نوبت به انتخاب شیر مناسب، که مهمترین بخش از رژیم غذایی کودک است، می رسد، تنوع گزینه‌های موجود می‌تواند انتخاب بهترین گزینه برای فرزندان خردسال را چالش‌برانگیز کند. باید شیر مایع را انتخاب کنیم یا شیر پودری؟ غنی‌شده یا غیرغنی‌شده؟ فرادما یا تازه؟ نگران نباشید - ما اینجا هستیم تا به شما در انتخاب گزینه مناسب کمک کنیم:

انواع مختلف شیر می‌توانند تمامی موارد یاد شده را فراهم کنند، اما همه آن‌ها ترکیبات مغذی یکسانی که نیازهای کودک شما را فراهم کند، ندارند. در این قسمت ویژگی‌های شیر پودری و تفاوت آن با شیر با مایع را در پنج نکته ارائه کرده‌ایم:

پنج نکته مهم درباره شیر پودری:

۱. شیر پودری گزینه‌ای عالی برای غنی‌سازی: برخلاف شیر مایع، شیر پودری را تقریباً می‌توان با انواع ویتامین و مواد معدنی با کیفیت بالا غنی کرد. این امر به جذب آسان‌تر ریزمغذی‌های ضروری در بدن کمک می‌کند. بر این اساس می‌توان مواد مغذی شیر ​​را متناسب با نیاز گروه‌های سنی خاص تنظیم کرد، چه کودک نوپا باشد یا در سن مدرسه و چه افراد بزرگسال، شیر پودری می‌تواند کمبودهای غذایی موجود در جامعه را برطرف کند. به عنوان مثال، درخاورمیانه و آفریقای شمالی کمبود ویتامین‌های D و A ، آهن ، روی و ید شایع است و نمی توان این کمبودها را با شیر مایع متداول برطرف کرد.

۲. شیر پودری کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی را به حداقل می‌رساند: هوس یک لیوان شیر گرم کرده‌اید؟ گرم کردن شیر مایع روی حرارت مستقیم با دمای کنترل نشده اغلب منجر به از دست رفتن مواد مغذی می شود. بهتر است برای حفظ ارزش غذایی آن، شیر پودری را به آب گرمی که قبلاً جوشانده‌شده اضافه کنید.

۳. ماندگاری بیشتر شیر پودری: پودر شیر، از خشک کردن شیرمایع با دریافت کامل رطوبت موجود در نوشیدنی حاصل می شود. سپس به‌ شیوه‌ای ایمن در بسته‌های بدون هوا بسته‌بندی می‌شود، این امر باعث می‌شود تا ماندگاری آن افزایش پیدا کند و نسبت به شیر مایع دیرتر فاسد شود. بسته‌بندی و پوشش محافظ درب محصول، از شیر پودری در برابر هرگونه آلودگی خارجی که به‌صورت بالقوه به داخل بسته‌ها نفوذ می‌کند، محافظت می‌کند.

۴. طبیعی و بدون هرگونه افزودنی مصنوعی: پس از فرآیند صحیح تولید، رطوبت شیر مایع گرفته شده و شیر پودری با ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری غنی سازی می‌شود، سپس بطور ایمن و محکم بسته‌بندی شده و هیچ نوع رنگ، طعم دهنده و مواد نگهدارنده مصنوعی به آن افزوده نمی‌شود.

۵. نگهداری و حمل آسان‌تر شیر پودری: از آنجا که شیر به‌صورت پودر است و در ظروف محکم بسته بندی می‌شود، حمل و نقل آن آسان است و می‌توان به‌راحتی در هر مکانی‌ به‌صورت ایمن آن را مصرف کرد.

" شیر نقشی کلیدی در تغذیه مناسب کودکان و مسیر رشد آن‌ها ایفا می کند، بویژه پودر شیر غنی‌شده که ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی که به رشد کودک کمک می‌کنند را فراهم می‌کند. "

توصیه پزشکان تغذیه :

" توصیه می‌شود کودکان روزانه حداقل دو فنجان شیرغنی شده را میل کنند. بهتر است یکی از وعده‌ها را قبل از زمان خواب بنوشند. "

اکنون که همه چیز را درباره شیر پودری و تفاوت‌های تغذیه‌ای آن نسبت به شیر مایع می‌دانید، یادآوری این نکته نیز مفید است که تمامی شیرهای پودری یکسان ساخته نمی‌شوند. دفعات بعدی که برای انتخاب گزینه‌های مختلف به فروشگاه مواد غذایی مراجعه می‌کنید، شیرپودری غنی‌شده‌ای که نیازهای غذایی کودک مدرسه‌ای شما را بر طرف می‌کند و به رشد و نمو مناسب او کمک می‌کند را انتخاب کنید. بر این اساس شما نه تنها به‌صورت شایسته و مناسب عشق و اهمیت خود به فرزندتان را ابراز می‌کنید، بلکه بدن و ذهن آنها را نیز با انتخاب های غذایی هوشمندانه تغذیه می‌کنید!