Sort by
Sort by

شما هم به‌دنبال سبک زندگی سالم، تناسب اندام، حس تندرستی و مقاوم شدن در برابر بیماری‌ها هستید؟

پاسخ این سوال را می‌دانید. این موضوع شامل تغذیه متعادل و فعالیت بدنی منظم است.

چرا فعالیت بدنی منظم برای شما مفید است؟

دنبال کردن فعالیت بدنی روزانه، فواید بسیاری دارد، زیرا :

  • سلامت قلب و تندرستی کلی بدن را بهبود می‌بخشد: فعالیت بدنی منظم به تقویت عضلات قلب، بهبود میزان چربی خون و کاهش فشار خون کمک می‌کند. علاوه‌براین، به بدن در تنظیم قندخون کمک می‌کند و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.
  • با سوزاندن کالری‌ها به مدیریت وزن کمک می‌کند: هر نوع فعالیت بدنی، کالری‌ها را می‌سوزاند. حین پیاده‌روی یا آرام دویدن، عضلات درگیر ۵ تا ۱۵ برابر انرژی بیشتری نسبت به زمان عادی مصرف می‌کنند. فعالیت بدنی منظم در بلندمدت، به کاهش چربی بدن، تقویت عضلات و کنترل وزن کمک می‌کند.
  • حفظ سلامت استخوان‌ها: فعالیت بدنی منظم، در طول سال‌های رشد به ساخت استخوان‌هایی قدرتمند کمک می‌کند و در صورت ادامه فعالیت‌ها در دوران بزرگسالی، به پیشگیری از آرتروز و از بین رفتن استخوان‌ها کمک می‌کند.
  • به سلامت جسمی و روانی شما کمک می‌کند: فعالیت بدنی به رهایی از استرس و اضطراب، بهبود اعتماد‌به‌نفس، بهبود احساسات و تندرستی شما کمک می‌کند.

چه مقدار ورزش نیاز داریم؟

متخصصان حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت متعادل تا شدید را توصیه می‌کنند (۴ تا ۶ بار درهفته). با این‌حال، اگر اخیرا فعالیتی نداشته‌اید، باید فعالیت‌ خود را به‌آرامی شروع  کنید و به‌ مرور شدت آن را افزایش دهید. می‌توانید با پیاده‌روی ۱۰ دقیقه‌ای فعالیت خود را آغاز کرده و به‌تدریج آن را به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیاده‌روی تند افزایش دهید. اگر باردار یا دچار مشکلات سلامت هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

چه ورزشی برای من بهتر است؟

ورزشی که به آن علاقه دارید! پیاده‌روی از آنجایی که به آسانی انجام می‌شود، یکی از بهترین گزینه‌ها است.. برای هیجان بیشتر، می‌توانید یکی از دوستان خود را برای همراهی دعوت کنید یا همراه او به باشگاه ورزشی بروید.

فعالیت بدنی را به بخشی از فعالیت روزانه خود تبدیل کنید!

سبک زندگی پرمشغله ، ممکن است وقت کافی برای تبدیل کردن ورزش به یک فعالیت روزمره را فراهم نکند. با این‌حال، راه‌های آسان بسیاری برای این مساله و انجام فعالیت بدنی به‌صورت روزانه وجود دارند. بجای آسانسور، از پلکان استفاده کنید، برای خرید تا فروشگاه پیاده‌روی کنید یا در مرکز خرید همراه فرزندانتان پیاده‌روی کنید. فعالیت‌های مشابه بسیاری وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به‌صورت روزانه انجام دهید. زمان را از دست ندهید، یک جفت کفش راحت بپوشید و شروع کنید.

خوب است به یاد داشته باشیم:

به محض خوردن غذا، ورزش نکنید – این کار به پیشگیری از شکم‌درد، حس ناراحتی، احساس تهوع و سنگینی کمک می‌کند.