Sort by
Sort by

فعالیت‌ بدنی به‌صورت منظم موجب تناسب اندام، توازن بدن و بهبود سلامت قلب می‌شود. اما درکنار این مزایای جسمی، فعالیت‌ بدنی، فواید دیگری هم دارد – حس خوبی به شما می‌دهد و به‌کاهش استرس کمک می‌کند.

لذت‌ بردن از فعالیت بدنی به شما کمک می‌کند تا  برنامه تناسب اندام خود را به‌صورت منظم دنبال کنید تا به عادت بدل شود. در نتیجه، توقف فعالیت بدنی برای شما سخت خواهد شد و معمولا از دست رفتن فرصت فعالیت بدنی، باعث ایجاد حس پشیمانی در شما خواهد شد.

فعالیت بدنی، دقیقا چگونه به سلامت روانی ما کمک می‌کند؟

بدن شما مخدرهای طبیعی (اندورفین و آدرنالین) تولید می‌کند و زمانی که شما به اوج فعالیت روزمره خود می‌رسید، میزان آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. این هورمون‌ها مسئول احساساتی مانند شادی و رضایت هستند و به مهار کردن احساساتی مانند افسردگی و اضطراب کمک می‌کنند.

فعالیت بدنی، به بهبود تناسب بدن و رسیدن به وزن ایده‌آل کمک می‌کند. این امر باعث افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود. این مزایا به شما کمک می‌کنند تا اشتیاق و هیجان بیشتری برای ادامه فعالیت‌ها داشته باشید. بهترین بخش آن این است که در بلند مدت با افزایش تدریجی شدت و قدرت فعالیت‌های بدنی، می‌توانید از فواید بیشتری برای سلامت روان خود برخوردار شوید.

خوب است بدانیم...

فعالیت‌بدنی به‌صورت منظم به موفقیت شما در بسیاری از امور کمک می‌کند. بهره‌وری و خلاقیت شما در کار را افزایش می‌دهد و از شما فردی اجتماعی‌تر می‌سازد. ایده‌هایی ساده برای تبدیل کردن فعالیت بدنی به بخشی از زندگی روزانه:

  • پیاده‌روی در مراکز خرید یا خارج از خانه
  • پرهیز از نشستن برای ساعات طولانی پشت کامپیوتر در دفتر کار یا خانه و راه‌رفتن در محل کار و خانه. این موضوع به‌شما کمک می‌کند از استرس و کار زیاد کمی فاصله بگیرید و استراحت کنید
  • هنگام خرید فرزند کوچک خود را در آغوش بگیرید یا خریدهای کم‌وزن را با دست حمل کنید.
  • در خانه ورزش کنید (از ویدیوهای آموزشی که هیجان بیشتری به فعالیت‌ها می‌دهند در این زمینه کمک بگیرید )
  • در باشگاه‌های ورزشی عضو شوید و در کلاس‌هایی با فعالیت‌های گروهی شرکت کنید.
  • ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به‌صورت پیوسته آن را دنبال کنید
  • در فعالیت‌های مهیج و روزانه فرزندتان شرکت کنید.

با دنبال کردن این راهکارها،‌ فعالیت خود را حفظ کنید:

زمانی که برنامه ورزشی جدیدی را دنبال می‌کنید، بدن شما کالری بیشتری می‌سوزاند. بنابراین، رژیم غذایی متعادل که نیازهای غذایی شما را برطرف می‌کند و به سبک زندگی فعال شما کمک می‌کند را دنبال کنید.

مشورت با متخصص تغذیه را فراموش نکنید و از مربی باشگاه که می‌تواند برنامه ورزشی مناسب که به تناسب اندام شما کمک می‌کند و نیازهای بدن  شما را فراهم می کند کمک بگیرید تا به تناسب اندام دست پیدا کنید.

در آخر، نگذارید خستگی و کسالت ناشی از یک روز پرمشغله کاری، برنامه فعالیت بدنی روزانه شما را متوقف کند. باور کنید یا نه، به محض شروع فعالیت بدنی، انرژی خود را دوباره بدست خواهید آورد. علاوه‌براین، زمانی که فعالیت بدنی را شروع می‌کنید، استرس آن روز شما، به‌صورت خودکار از بین می‌رود و حس خوشایندی در شما ایجاد می‌شود.