Sort by
Sort by

برنامه غذایی سالم در تعطیلات

برنامه غذایی سالم در تعطیلات

 خوردن شیرینی جات ، شکلات و غذا خوردن در بیرون  از منزل در طی تعطیلات اغلب منجر به یک رژیم غذایی نه چندان سالم می شود.

یک رژیم غذایی سالم برای همه سنین، رژیمی است که بر اساس تعادل و تنوع باشد. بدین منظور باید از تمام گروه های غذایی شامل غلات، سبزیجات، میوه جات، لبنیات، پروتئین و چربی های سالم به میزان متعادل در برنامه غذایی روزانه گنجانده شود.

برای داشتن یک برنامه غذایی سالم و حفظ آن در طول تعطیلات می توانید این مراحل ساده را دنبال کنید:

  • اگر برنامه بیرون  از منزل دارید، غذا را از قبل بسته‌بندی کنید و به همراه خود ببرید. به عنوان مثال، اگر در ساعات اولیه صبح بیرون می روید، یک ساندویچ پنیر، خیار و مقداری میوه (سیب، موز، توت فرنگی) یا ماست میوه ای می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین چند میان وعده سالم مانند ذرت بو داده ، مغزها و سالاد میوه را در برنامه غذایی خود بگنجانید.
  • غذای بسته بندی شده باید به درستی در محفظه خنک کننده بسته بندی شود و ترجیحاً با کیسه یخ بسته بندی شود تا تازه بماند.
  • خوردن شیرینی جات و شکلات را محدود نمایید و می توانید آنها را با شکلات تلخ، سالاد میوه، میوه منجمد، غلات کامل و انواع مغزها جایگزین نمایید.
  • اگر تمایل دارید که در رستوران غذا بخورید؛ گزینــــه ای را انتخاب کنید که غذای سالــــــم تری را ارائه می دهد. به عنوان مثال، رستورانی که انواع سالادها، پروتئین های گیاهی،گریل و آبمیوه طبیعی در لیست غذای خود دارد، همچنین باید مطمئن شوید که همه اعضای خانواده از سفارش غذاهای چرب و سرخ کردنی و انواع فست فودها اجتناب می کنند.
  • تا زمانی که تعادل را رعایت می نمایید، شما و فرزندانتان می توانید حتی از یک بستنی کم چرب نیز لذت ببرید.
  • همچنین می توانید در انتخاب غذا نظر فرزندان خود را نیز جویا شوید و در کنار هم آشپزی نمایید. از آنها بخواهید 3 میان وعده مورد علاقه شان را انتخاب کنند. به عنوان مثال شکلات، بستنی و چیپس. آنها می توانند هر کدام را یک بار در هفته مصرف کنند. به این ترتیب می توانید از سلامت آنها در بقیه زمانها اطمینان حاصل کنید.

تعطیلات زمان استراحت، آرامش و سرگرمی برای کل خانواده است.

از یک تعطیلات سالم کنار خانواده لذت ببرید!