Sort by
Sort by

پیام رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل ما

مارس 2016 - امسال در جشن ۱۵۰ سالگی شرکت نستله، از هنری نستله، بنیان‌گذار شرکت با افتخار یاد شد. نستله، این شرکت را بر اساس موفقیت خود در ابداع غذای کودک بنا نهاد. امروزه نیز هدف ما بهبود معیشت مردم، توسط دانش تغذیه و محصولات مراقبت از سلامتی در کلیه مراحل زندگی است. ما به مردم در مراقبت از خود و خانواده‌هایشان کمک می‌کنیم. ما پیوسته با سرمایه‌گذاری در مراکز تحقیقاتی و نیز علم سلامت و سلامت پوست، برای تغذیه، سلامتی و تندرستی مصرف کنندگان تلاش می‌کنیم . این مراکز، مسئولیت تجارت غذا و نوشیدنی را برعهده دارند. ایجاد ارزش مشترک، رویکردی است که ما در جهت ساخت شرکتی که هم‎زمان قادر به خلق ارزش‌های والا برای ذینفعان و کمک به مردم در بهبود تغذیه، سلامتی و تندرستی باشد، اتخاذ کرده‌ایم. علاوه بر تغذیه، تمرکز ما بر آب نیز هست. چرا که آب محور اصلی ایمنی غذاست و کمبود منابع آب، معضلی جدی در بسیاری از مناطق جهان است. ما همچنین به توسعه مناطق غیر شهری نیز می‌پردازیم. چرا که رفاه کلی کشاورزان، جوامع غیرشهری،‌ کارآفرینان و تأمین کنندگان خرد برای موفقیت بلندمدت تجارت ما ضروری است.


تمرکز بر رهبری:  پیتر برابك لتمات، رئیس هیئت مدیره نستله، در حال مذاکره با کشاورزان در غنا است. این کشاورزان با هدف کمک به طرح بهبود کیفیت غلات شرکت نستله، به تولید ذرت می‌پردازند.

ما پیوسته در تلاشیم تا به تعهدات خود در مورد پایایی اجتماعی و زیست‎محیطی عمل کنیم. این عوامل، برای فعالیت کارخانه‌ها و رشد و توسعه پایا جوامع و کشورهایی که ما در آنها فعال هستیم، ضروری است. ما همیشه بر این باور هستیم که هم‎راستا با شکوفایی ما،‌ جوامع و کشورهایی که در آنها فعال هستیم نیز باید پیشرفت کنند. در بلندمدت نیز جمعیت سالم، اقتصاد سالم و عملکرد سالم تجاری متقابلاً دخیل هستند. این امر شامل آموزش اساسی مردم در داخل و خارج شرکت نستله و نیز سرمایه‎گذاری‌های گسترده در نوآوری‌هایی با تاثیرات زیست‎محیطی کمتر می‌شود.

 

 

  تمرکز بر نوآوری: پاول بولکه، مدیر عامل شرکت نستله، کارخانه جدید نسپرسو را در رومونت افتتاح کرد. این اولین کارخانه در سوئیس است که هدف آن دستیابی به مدال طلای راهبری انرژی و طراحی زیست‎محیطی (LEED) است.

ما دریافته‌ایم که جایگاه ما در جامعه، فرصت‌ها و مسئولیت‌هایی را برای ما ایجاد کرده است. ازجمله: تجارت هم‌راستا با قوانین ملی،‌ استانداردهای بین‎المللی، ارزش‌ها و اصول ما. جزئیات این بخش را می‌توانید در قوانین رفتار تجاری، قوانین اصول جاری و اصول راهبری و مدیریت مطالعه کنید. جهت شکوفایی شرکتی نظیر نستله، ما باید افق دید بلندمدتی داشته باشیم که بر اساس اصول و ارزش‌های قدرتمندی بنا شده‎باشد. ما این اصول را در طی 150 سال ایجاد کرده‌ایم. این اصول بر پایه احترام قرار دارند: احترام به افراد، احترام به فرهنگ‌ها، احترام به محیط‎زیست و احترام به آینده جهانی که در آن زندگی می‌کنیم.

بنابراین، ۳۹ تعهد ما، بسیار فراتر از یک پیروی ساده از قوانین است. آنها بر اساس ارزش‌های مشترکی بنا نهاده شده‌اند که ما بر آنها باور داریم. این تعهدات، بنیانی را شکل می‌دهند که فعالیت‌های "ایجاد ارزش‌های مشترک" ما بر آن قرار دارد. برخی از دست‎آوردهای ما در سال ۲۰۱۵ بدین شرح است: تبدیل برنامه نیاز شرکت نستله به جوانان به یک برنامه جهانی، پذیرش چارچوب اصول راهنمای گزارش‌دهی سازمان ملل برای مسائل حقوق بشری، راه‌اندازی 81 برنامه سلامت کودکان در سراسر جهان جهت ترویج سبک زندگی و رژیم غذایی سالم، نهایی کردن اصول نستله در احترام به حقوق بشر، آب و بهداشت، دستیابی به اهداف ما در مورد ردیابی و تأمین مسئولانه منابع مواد اولیه ضروری ، تلاش در راستای حذف کار کودکان، تقویت تعهد ما به کاهش هدر رفت غذا.

در صفحات بعدی، مطالب بیشتری خواهید خواند.

ما معتقدیم که سرمایه‌گذاران به عملکرد مالی و اجتماعی ما دقت خواهند کرد و نحوه کاربرد آنها در مدیریت خط‎مشی و فعالیت‌های شرکت را ارزیابی خواهند نمود. آنچه که امروز کمبود آن احساس می‌شود، روشی مستمر برای اندازه‎گیری ارزش‌های مالی و اجتماعی است. ما باید همچنان به پیشرفت و آموزش خود در مورد این مبحث مهم ادامه ‌دهیم درحالی که گزارش‌دهی متداوم، شفاف و داوطلبانه را در دستور کار خود قرارداده‌ایم.

امسال نه‌تنها برای شرکت نستله، بلكه برای سازمان ملل، جامعه مدنی و نیز بخش خصوصی بسیار مهم بود. در ماه سپتامبر2015، 193 تن از اعضای سازمان ملل، 17 هدف جدید توسعه پایا (SDG ) را با هدف تعریف الویت‌های جهانی تا سال2030، تصویب كردند. برای اولین بار، این اهداف با مشورت كلیه احزاب شامل بخش خصوصی شرح داده‌شدند. این اهداف قدمی به سمت جلو برای درك نقش سازنده تجارت در جامعه برداشت. ما در شرکت نستله، تلاش می‌كنیم تا بین برنامه "ایجاد ارزش‌های مشترك" خود و اهداف توسعه‌، پیوند برقرار كنیم. به ویژه در حیطه‌هایی كه باور داریم می‌توانیم روشی معنادار خلق كنیم.

از طریق شش فعالیت اقلیمی CDP و اتحاد فروم جهانی اقتصاد با مدیران اقلیمی، شرکت نستله متعهد شده‎است که در رهبری انتقال جهانی به کربن کمتر، اقتصاد کنش‌گر به اقلیم، هم‌راستا با توافق 2015 پاریس، سازمان ملل، کنفرانس تغییرات اقلیمی (Copal) را بر عهده داشته‎باشد.

با این گزارش، ما یکبار دیگر حمایت خود را از پیمان جهانی سازمان ملل - به عنوان یکی از اعضای بنیان‌گذار پیمان جهانی سازمان ملل - اعلام می‌کنیم. این جایگاهی مهم در راهبری پایداری شرکت است. مهم‌تر از همه، این گزارش بازتاب باور اساسی ماست که عبارت است از این که ما در جهت شکوفایی بلندمدت، باید برای ذینفعان و جوامعی که در آنها فعال هستیم، ارزش ایجاد کنیم. این کار دلیل این است که ما می‌گوییم ایجاد ارزش‌های مشترک شیوه‌ انجام تجارت ماست.